Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Yökyöpeile Kreikasta livenä

Kommentit (11)

Vierailija
1/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Laitoin sen tuonne taustalle ja aion välillä vilkuilla. Voisitko kertoa hieman lisäinfoa mikä tuo tapahtuma siellä on? Tiedän kyllä että siellä osoitetaan mieltä taloustilanteesta, mutta onko tässä yössä jotain erikoista? Onko odotettavissa kahakoita? Kreikan kielestä en ymmärrä mitään, ja noiden aakkosten vuoksi ei voi edes arvailla. Mielenkiintoisin linkki aikoihin.

Vierailija
2/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kamelit ja hevoset vain puuttuu

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

. Voisitko kertoa hieman lisäinfoa mikä tuo tapahtuma siellä on?


http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…

Kun se Papandeu äänestytti parlamenttiä luottamuksestaan ja sai sen, ja nyt se aikoo ajaa läpi 26 mrd euron säästöt

Vierailija
4/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

. Voisitko kertoa hieman lisäinfoa mikä tuo tapahtuma siellä on?

<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…; Kun se Papandeu äänestytti parlamenttiä luottamuksestaan ja sai sen, ja nyt se aikoo ajaa läpi 26 mrd euron säästöt

luulen että aika kauan?

Vierailija
5/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset
Vierailija
6/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

. Voisitko kertoa hieman lisäinfoa mikä tuo tapahtuma siellä on?

&amp;lt;a href="&lt;a href="<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;"&gt;<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="&lt;a href="<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;"&gt;<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;"&amp;gt;&lt;a href="<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;"&gt;<a href="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;" alt="http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…;">http://www.guardian.co.uk/world/blog/2011/jun/21/greece-vote-of-no-conf…; Kun se Papandeu äänestytti parlamenttiä luottamuksestaan ja sai sen, ja nyt se aikoo ajaa läpi 26 mrd euron säästöt

luulen että aika kauan?

Papandreouun :)) johokin joka oli syntynyt 1919 ja kuollutkin jo 89-vuonna... onko se tuon Papanderoun sukulainen kenties?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
7/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta ihan demokraattisesti valittu.

Vierailija
8/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Siis tänään oli äänestys ja ihmiset ovat tuoreella vihalla liikenteessä? Johan siellä on jo alkanut vähän tapahtumaankin. Ilmeisesti roskis on sytytetty palamaan ja nuoret miehet heitelevät jotain. Missä tuo paikka muuten on? Jossain paikallisen "eduskuntstalon" edessä?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
9/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Olisi kiva että joku mediakin raportoisi tapahtumista ja saisi lukea niitä samalla. Jos tuolla nyt mitään erikoista edes tapahtuu. Suomessahan tuo olisi jo vuosisadan mellakaksi kutsuttu kaaos. Hyvä että on av-palsta jossa ollaan koko ajan tilanteen tasalla. Ne kamelit tuolta tosiaan vielä puuttuisi :D

Vierailija
10/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Nyt ottaa jo poliisit kontaktia. Tuleekohan tuosta väkivaltaa vai perääntyykö ihmiset suosiolla. Aika moni tottelee hyvin. Yleensä noihin tapahtumiin osallistuu nuoria miehiä joille ei ole mitään väliä minkä takia pääsee riehumaan, kunhan vaan saa tapella. Yksi koirakin siellä välillä vilahtelee :)

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
11/11 |
22.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

BBC on tehnyt hauskan videopätkän tuosta mellakkakoirasta:



http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-13802940



Siellä se aina etujoukoissa haukkuu poliiseille.



Nythän siellä on aika rauhallista ja ihmiset lähinnä tanssivat. Monet näköjään myös auttavat poliiseja ja siivoavat riehujien jälkiä.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän neljä