Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kato Stalos/Hania - kerro parhaat vinkit

Vierailija
07.06.2011 |

Kreetalle siis menossa perheen kanssa (lapset 6 ja 7) ekaa kertaa. Olis kiva kuulla kaikki mahdollinen: missä kannattaa käydä, mitä välttää jne.

Kiitos!

Kommentit (4)

Vierailija
1/4 |
07.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

käydä useampaankin otteeseen. Kato Stalos mukavaa melko rauhallista aluetta, paitsi autotie on vilkas. Ranta on turistialuetta, mutta mukavaa sellaista, ja heti kun lähtee poispäin rannasta, pääsee tosi kauniille maaseudulle, missä on oliivipuita ja muuta. Eli pikkutiet poispäin rannasta ovat tutustumisen arvoisia.



Hyvää matkaa, mukava alue, eikä minusta mitään välteltävää löydy.

Vierailija
2/4 |
07.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

lapset varmaan viihtyisivät,minijuna kuljettaa sinne pääkadulta.Ja siellä vuoren rinteessä on ihana näköalaravintola,mutta nimeä en muista.Löytynee kuitenkin...Ruoka oli tosi hyvää.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/4 |
07.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiitos kiitos! Vielä lisääkin saa laittaa vinkkejä, jos on... :-)

Vierailija
4/4 |
07.06.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kato Staloksen rannassa, hotelli Cretan Dream Royalia vastapäätä on pieni ranta-alue, jossa sellainen asuntovaunugrilli. Vähän nuhjuisen näköinen ulkoa, mutta maailman raikkaimmat salaatit saa siitä, kannattaa ostaa. Putiikkia pitää Mr. Beanin näköinen mies.



Elafonisille kannattaa suunnata myös, ihana kahluusaari.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kaksi yhdeksän kahdeksan