Ihana matka tulossa veljen lasten kanssa!
Varasin sviitin 3 päiväksi Kalev Spasta, lapsille manikyyri, pedikyyri ja juhlakampaukset toiseksi illaksi. Beerhouseen loosit varattu kahdeksi illaksi; lapset tykkäävät ruokalistan ruuista.
Päivisin mukavaa yhdessäoloa; ulkoilma-alue Rocca la Maressa, kylpylässä polskuttelua sekä shoppailua.
Odotan matkaa niin innokkaasti!
Teen lapsille kauniin kutsukirjeen koskien matkaa.
Kommentit (7)
Minulla ei olisi niin paljon hermoja, että lähtisin toisten vekaroiden kanssa reissuun.
Mukavaa matkaa, toivottavasti kaikki menee mukavasti.
nuo manikyyri, pedikyyri jutut kuulostaa aika oudolle, paitsi jos nyt kyse jostain teinitytöistä..
toissa kesänä ja silloinkin tehtiin manikyyri ja pedikyyri. Siis heille lapsille ihan oma hinnasto ja hoidot!
Sviitti maksaa 236,-/yö ja juhlakampaus 10,-/pää ja hoidot oli 25,-/50 min.
Tytöt tykkäsivät viimeksikin tuosta. Minulle tehtiin myös manikyyri eli istuimme kaikki 3 rivissä pöyiten ääressä. Henkilökunta oli todella lapsiystävällisiä hoitojen ajan.
Suosittelen lämpimästi!
ap
yhteydessä ja kyllä, veljeni vaimoineen tietää tämän.
Lapsille ei ole tabu, että otetaan öasi viiniä tai pari olutta taikka siideriä. Humalassa eivät ole aikuisia koskaan nähneet.
En ole tehnyt matkalle budjettia enkä tee. Olemme luvanneet matkan tytöille synttärilahjaksi.
ap
yhteydessä ja kyllä, veljeni vaimoineen tietää tämän. Lapsille ei ole tabu, että otetaan öasi viiniä tai pari olutta taikka siideriä. Humalassa eivät ole aikuisia koskaan nähneet. En ole tehnyt matkalle budjettia enkä tee. Olemme luvanneet matkan tytöille synttärilahjaksi. ap
Jos huone 236x2=472 ja nuo hoidot 35x2=70 ollaan luvussa 542,-. Mihin menee 450,-?