Mikko Koivu ja Kiira Korpi
Miettikää, Mikko Koivu ja Kiira Korpi olis aivan loistava pari!!! :)
Molemmat sinkkuja(luultavasti), viihtyy jäällä, jääkiekko kuuluu elämään Kiirallakin, molemmat kuuluisia omilla saavutuksillaan jne.
No niin vaikutusvaltaiset ihmiset, hommatkaa ne samaan pussauskoppiin ;)
Kommentit (13)
Voi että kun toivon että Mikko löytäisi sen elämänsä naisen ja saisi sen toivomansa perheen :) Mies on niin ihana ja symppis että toivon pelkkää hyvää. Ah!
Siis eri tyyliset, luonteiset. Faktat sopii kyllä, ulkonäkökin, mutta eivät ole toistensa "oloiset".
Ja ei, en tunne kumpaakaan. En ole edes seurannut kumpaakaan julkisuudessa muuten kuin satunnaisesti nähnyt. :) Minusta vaan Mikko Koivulle sopisi ennemmin vaikka Laura Lepistö ja Kiiralle Tuomo Ruutu.
Tuomo ja Kiira on molemmat varattuja ja Tuomo ainakin menossa kesällä naimisiin :)
Eiköhän Mikko hanki tuolta meren takaa jonkun sopivan kaunottaren. Toki kesällä kuksii sitten Aurajoen rannoilla naisia jokilaivareissujen jälkeen :) Ei ole varmaan Mikolla ongelmia saada naisia, menee ihan mihin tahansa. Näytti ostaneen juuri Sakun kanssa uuden kerrostalon, josta napsahtaa 300 000 euroa vuodessa vuokratuloja.
Tienaa sopimuksella lähes 40 miljoonaa euroa, joten siinä ei kerrostalon vuokratulot paljon paina.
Laura Lepistö on seurustellut jo muutaman vuoden Tommin kanssa, asuvat yhdessä.
pussauskoppiin laittako! NIIN ETTÄ!
en tiedä haluisinko olla Mikon asemassa, jos mies olisin. Tai tietty rahallisesti! :D
Mutta vaikka saisikin naisia joka sormelle, niin onko sitten niin kiva tietää, että tasan tarkkaan jokainen on hänen kanssaan maineen + mammonan takia.
en tiedä haluisinko olla Mikon asemassa, jos mies olisin. Tai tietty rahallisesti! :D
Mutta vaikka saisikin naisia joka sormelle, niin onko sitten niin kiva tietää, että tasan tarkkaan jokainen on hänen kanssaan maineen + mammonan takia.
Monet on ihan aidosti ihastuneita julkkiksiin.
että kyllä sen aika pian huomaa, jos tyttö on kiinnostunut julkkis-rikas-jääkiekkoilija-Mikosta eikä ihminen-Mikosta.
pussauskoppiin laittako! NIIN ETTÄ!
Mä voisin melkein lähteä kesäksi Turkuun:) Jos kävisi hyvä tuuri niin voisin päästä samaan puskaan Mikko Koivun kans;)
Kiira Korpi
Tamperelaistytön fantasia...
Kiira Linda Katriina Korpi on taitoluistelua harrastava Tamperelainen opiskelijatar joka on hölmöillyt viimeisiä vuosia taitoluistelukisoissa siihen malliin että Wikitiedon tarkastajat tarkastavat nyt yleisön pyynnöstä neidon taustat.
Kiira Korpea on mainostettu maailman kauneimmaksi vaikka hän ei pärjäisi edes Pirkanmaan tyttöjen kauneuskilpailuissa, maailman parhaimmaksi urheilijaksi vaikka hänen tuloksensa happamat suomenmestaruudet ja muutama ulkomaankisojen mitali ovat kaukana urheilun kirkkaimmasta tähdestä.
Median vääristävä voima yrittää syöttää yleisölle vielä pajunköyttä neidosta tähtenä vaikka neito ei tule menestymään taitoluistelijana. Taitoluistelu on motoriikkaa vaativa laji ja Kiira Korven ongelmat ovat syvällisiä.
Onhan hän itsekin todennut psyykkiset keskittymishäiriönsä. Sellaiset ovat vakavia asioita taitoluistelussa ja sellaisiin auttaisi ainoastaan vuosikymmenien terapia.
Silloin Kiira Korpi on taitoluisteluun liian vanha.
Ainoa missä Kiira Korpi saattaisi menestyä olisi komiikan tulkinta Tampereen improvisaatioteatterissa sillä pyllähdykset jäähän ovat neidolla olleet viimeisten vuosien aikana sitä luokkaa että kotikatsomo ei ole voinut säästää hymistelyitä.
http://www.kiira-korpi.blogspot.com/
Mä en olisi Mikon kanssa rahasta tai julkisuudesta. Sen vähän mitä Mikkoa "tunnen" niin on erittäin miellyttävän oloinen ihmisenä.