Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Lapseni on minulle tahallaan ilkeä!

Vierailija
14.05.2011 |

Lapsi on jo 13v. ja tietää, että inhoan kaikenlaisia jyrsijöitä lähes poikkeuksetta.



Asumme kahdestaan pienessä asunnossa, enkä halua meille mitään häkkejä nurkkiin haisemaan.



Nyt tyttäreni on kuitenkin ostanut isänsä kanssa jyrsijän, josta ei suostu luopumaan, saati jättämään hetkeksikään isänsä luokse.



Koen olevani täysin voimaton raivosta, vihasta, pettymyksestä, inhosta...Päässä lyö tyhjää, enkä tiedä mikä olisi fiksuin tapa reagoida.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
14.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Teini joka kokeilee rajojaan.

Viet elukan isän luo ja PISTE!

Vierailija
2/2 |
14.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

rajoja- se on eri asia kuin ilkeys. Jos et halua jyrsijää taloosi, ei 13-vuotias lapsi voi semmoista taloon tuoda. Lapsi ei voi kunnioittaa pätkääkään vanhempaa joka ei aseta rajoja ja pidä niistä kiinni. Sinuna laittaisin selvät rajat ja keskustelisin lapsen kanssa siitä miksi näin toimitaan- eli miksi ei taloon tule jyrsijää. Ja jos tilanne muuttuu, se vaatii todella hyvät perustelut. allergiaperheessä kasvaneena raja oli harvinaisen selvä ja ymmärrettävä, silti kapinoin sitä vastaan.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kaksi viisi