millainen/mistä edes vähän kiva (farkku)hame läskille?
minkä mallinen ja mistä lähtisin etsimään? Olisi kiva kesäksi joku hame (vaikka niiden kirottujen legginssejen kanssa ;)), vaikka raskauskiloja+muutakin läskiä vielä reilusti...
Kommentit (7)
Musta farkkuhame näyttää hyvältä aika harvalla ylipainoisella, oikeastaan se näyttää hyvältä aika harvalla normaalipainoisellakaan. Jotenkin semmoinen pajunvitsatyttö kantaa farkkuhameen parhaiten.
Suosittelen ap:lle jotain kauniimmin laskeutuvaa kangasta. Ei tarvitse ostaa mitään röyhelöistä kukkahametta (jos sellaiset ei puhuttele), jostain ohuemmasta puuvillakankaasta valmistetut taskulliset ja vähemmän romanttiset hameet vois olla kivoja myös.
farkkuhameita. Kotona pidän sellasia vähän helmasta leveneviä ja kun lähden liikenteeseen laitan enemmän kaehkon mallisen hameen. Mulle sanottu, että pulleron hameen pituus ratkaisee paljon.
Vaikka hullulta tuntuukin, niin mitä pitempi hame niin sitä lyllerömmältä näytät. itse suosin polvenpituisia tai hieman lyhyempiä.
Rohkeasti vaan hameostoille!
Mä ostanut hameita vero modasta, espritiltä. Elloksen sivuillakin kivoja hameita. Katso vaan että kangas on stretciä, niin ei tunnu niin ahtaalta: )
Sellainen vähän polven yläpuolelle hame on hyvä.
http://www.ellos.fi/dv/30-Alaosat-Hameet/Pluscollection/_/N-fu4Z1z141v2…
mulla pullerolla farkkuhame sopii mun kropalle kaikkein parhaiten.
että sulle sopisi a-linjainen (alaspäin levenevä) matalavyötäröinen hame jostain laskeutuvasta kankaasta. Sellaisia on minusta kaikissa kaupoissa ;) Riittävän pitkähelmainen paita/neule lisäksi.
niin silloin ei kyllä mikään a-mallinen sovi. Farkkuhame, ei mikään liehuhelmainen vaan ennemmin kapeahko on kaikkein paras.
Se tarvii tosi kapeet muodot. Siis tuo farkkukangashame saa vaan näyttään lihavammalta. Ei oo mikään tyylikäs valinta.