Miksi Porissa on niin paljon väkivaltarikoksia??
Kommentit (11)
iha rauhallist tääl o jos ei nyt men toril kännis huutelee neljä aikaa lauantaiaamusti.
Kauhea kaupunki kun uutisia lukee...
Liikaa työttömiä ja juoppoja. Ei siitä mitään hyvää seuraa.
...ja perinteet on pitkät kummallakin osa-alueella...
vaan haluaa tänne tulla aina jatseille joka vuosi.
olen koko elämäni asunut Porissa mutat en ole moista ilmiötä havainnut. Enemmänkin uutisista on saanut lukea Hesassa tapahtuneista rikoksista ja niiden rinnalla täällä tapahtuneet ovat aika vähäisiä. Tai sitten en ole vain moiseen edes kiinnittänyt huomiota =D
"Porissa puukotus" niin johan alkaa löytyä otsikkoa...
olen koko elämäni asunut Porissa mutat en ole moista ilmiötä havainnut. Enemmänkin uutisista on saanut lukea Hesassa tapahtuneista rikoksista ja niiden rinnalla täällä tapahtuneet ovat aika vähäisiä. Tai sitten en ole vain moiseen edes kiinnittänyt huomiota =D
Kirjoittakaa googleen esim "Porissa puukotus" niin johan alkaa löytyä otsikkoa...
Porin tilalle mikä tahansa Suomen isoista kaupungeista; Vantaa, Helsinki, Tampere tai mikä tahansa niin materiaalia kyllä tulee. Tuon väitteen perustella et voi sanoa Porin rikosmääristä vielä mitään.
ja kovin turvalliselta tuntui tuo liikkuminen. Ja vieläkin siellä kyläillessä uskallan illalla ja yöllä liikkua ilman pelkoa, toisin kuin nyt Helsingissä asuessani, jossa vähän väliä tulee huumehörhöjä yms. vastaan niin päivällä kuin yölläkin.
http://www.mtv3.fi/uutiset/rikos.shtml/arkistot/rikos/2009/05/870558
on sitä väkivaltaa muuallakin.
En kiellä sitä, etteikö Porissa olisi pari-kolme kerrostalolähiötä, joissa on enemmän ns. syrjäytyneitä ja sen vuoksi ongelmiakin, mutta niille alueille ei ole pakko mennä asumaan, jos rauhallista elämää haluaa viettää.
älä ny!