Parasta äitienpäivässä on, kun saan omaa aikaa
Aamulla sain pojalta lahjan ja kortin ja mies toi aamupalaa sänkyyn :) Sitten ne otti ja starttas ja lähtivät anoppilaan ja tulevat vasta iltapäivällä. TÄYDELLISTÄ!!
Nyt saan vaan olla ja löhötä ja syödä sipsejä ja pyöriä netissä kaikessa rauhassa :D Ihanan hiljaista.
Kommentit (8)
Aamulla sain pojalta lahjan ja kortin ja mies toi aamupalaa sänkyyn :) Sitten ne otti ja starttas ja lähtivät anoppilaan ja tulevat vasta iltapäivällä. TÄYDELLISTÄ!! Nyt saan vaan olla ja löhötä ja syödä sipsejä ja pyöriä netissä kaikessa rauhassa :D Ihanan hiljaista.
puoleksitoista tunniksi aamulla (rauha)! No saa kyllä iltapäivälläkin tehdä jotain samantyylistä:)
netissä, jos ei muksu kotona. Toivottavasti täällä ei roiku äidit, joitten lapset tarvitsevat aikaa ja huomiota.
Nythän on pyhä ja äitienpäivä. Luulisi muuta aktiviteettia löytyvän kuin nettikirjoittelu.
Itse olen töissä.
Toivottavasti sun lapsi ei tarvitse aikaa ja huomiota. Ai niin, äiti on töissä av.lla.
Paitsi on mulla tuo vauva täällä kotona, mutta onneksi nukkuu nykyään hyvin päikkärinsä, kuten tälläkin hetkellä :)
Ihanaa :))
omaa aikaa ilman että puoliso ja lapset lähtevät muualle. Surullista ja ihmettelen miksi hyväksytte sellaista.
jos on kokopäivätyö, opiskelut ja remontti, niin sitä omaa aikaa ei pysty repimään kovin usein, kun haluan kuitenkin vapaa-aikani olla perheeni kanssa. Että jos äitienpäivänä haluan oikeasti olla muutaman tunnin ihan yksin niin onhan se ihan kauheata :)
ja lapsesi lähtevät muualle vaan se että sinulla on omaa aikaa niin vähän ja ainoastaan äitienpäivänä.
Ei se oo surullista :) Kyllä mä saan omaa aikaa kun vaan järjestelen, mutta aika harvoin jaksan alkaa järjestelemään. Ei tätä kiireistä vaihetta kuitenkaan lopun elämää kestä niin jaksan kyllä odotella niitä kiireettömiä päiviä. Nyt nautin, kun kaikki vapaa-aika menee perheen kanssa touhutessa, mutta ihana kyllä saada muutama tunti ihan tämmöisiin höpöhommiin :D
Ja anoppikin taitaa olla tyytyväinen kun saa poikansa kylään ilman miniää :D :D
netissä, jos ei muksu kotona. Toivottavasti täällä ei roiku äidit, joitten lapset tarvitsevat aikaa ja huomiota.
Nythän on pyhä ja äitienpäivä. Luulisi muuta aktiviteettia löytyvän kuin nettikirjoittelu.
Itse olen töissä.