Luuletko että tulevaisuudesa kadut Facebook-
tilin luomista? http://www.itviikko.fi/uutiset/2011/05/03/assange-facebook-on-vakoiluko… Katsotaanko vaikka 10-20 vuoden päästä taaksepäin, että miten ihmeessä ihmiset on lähteneet tuollaseen mukaan.
Kommentit (7)
kun ei siellä ole mitään erityistä, muutama valokuva, enimmäkseen maisemakuvia... Enkä avaudu siellä yksityiselämästä enkä tee testejä tms. Mutta jos joku tiedustelupalvelu tarvitsee jonnekin listaa ihmisistä joita tunnen niin voin kyllä avustaa heitä :)
ja juuri voi olla tietämättäänkin jonkin "mielenkiintoisen" henkilön kaverilistalla. Mistä sitä tietää, vaikka joskus elettäisiin DDR:n tyyppisessä yhteiskunnassa, ja kaikki epäselvyydet löytyisi nappia painamalla, ei tarvitsisi edes vakoilla.
joten enpä jaksa uskoa, että vanhoilla päivilläni erityisen kiinnostavaksi muuttuisin.
Oon niin tylsä tyyppi, että CIA:t sun muut ei tee minulla mitään. Ihan rauhassa saavat tietää, että vammaistukihakemuksen tekeminen on minusta maailman ärsyttävimpiä hommia tai että meillä on satanut liikaa lunta. Voisin vaikka naamatusten kertoa heidän agenteilleen myös sen, että minulla on toisinaan hirmuinen ikävä Islantiin ja että kattoremontista kuuluu hurjan kova ääni.
Niin joo, ja joskus myös syön liikaa herkkuja. Senkin voin julkisesti kertoa.
että käyn säännöllisesti täällä av:lla. Kaikki on siis reilassa minun osaltani. Vaklailkoot agentit muita.
tavis, ettei taviksempaa voi olla. Mulla ei ole mitään "yhteyksiä"...paitsi niihin 20 kaveriin, joista jokainen on tylsääkiin tylsempi, tavallistakin tavallisempi, kuten minäkin. viesitmme koskevat säätä ja huomisen ruokaa. Vaikea keksiä, mitä kukaan tekee tämän kaltaisilla tiedoilla.