Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

eikö olekkin neuvola väärässä raskausviikoissa!!

02.05.2011 |


minulla on ollut menkat viimeksi 9.3. (siis alkoi) ja laskettu aika on joulukuun puoli välissä. menkkojen mukaan on siis rv 8+5.. neuvolassa sanottiin että sinulla on suunnilleen viides raskausviikko!? yritin soittaa takaisin kun tajusin että neuvola aika jonka antoivat menee nyt liian pitkälle kun aika olisi 17.5 jolloin viikkoja on jo 10+5..ensimmäiseltä olin tainnut käydä ultassa kymppi viikolla :o

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
02.05.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kuukautisista laskien sinulla on nyt menossa rv 7+5, eli neuvola on väärässä.



Ja nt-ultra tehdään viikolla 11+0 - 13+6, eli ultran perusteella ei ole liian myöhässä tuo neuvola-aika, mutta sikiöseulontojen verikokeet otetaan jo viikolla 10+, että kiirettä pitää lähetteen kanssa.



Soita neuvolaan, ja jos aikaa ei saa aikaistettua, niin pyydä ainakin verikoelähetteet etukäteen, mikäli aiotte sikiöseulontoihin osallistua.



-Aveena

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla