Miten pääsen eroon avopuolisostani joka ei susotu hyvällä lähtemään?
Olen sanonut monta kertaa että hakuan sinun muuttavan pois. Mitään ei tapahdu. Mies on juoppo, väkivaltainen ja pettäjä. En voi sietää enää koko ihmistä, meillä on vielä yhteinen lapsi. Pitääkö minun asua sellaisen kanssa loppuelämäni jos hän ei lähde!? Asunto on minun, ei vuokrasopimusta.
Kommentit (4)
Soita poliisi paikalle.
Viekö poliisit sen varmasti? Vaikka ei olisi mitään "tilannetta" päällä? Ja mites sen estää takasin tulemasta? Tämä kun pitäisi saada hoidettua niin, ettei jälkeenpäin voida vedota mihinkään lainrikkomiseen. Laillisesti, mutta ulos! Väkivallasta myös jotain näyttöä ihan kirjallisesti. Kun ei oikeasti tiedä mistä pitää aloittaa, kenelle soittaa ja muutenkin mitä tehdä. Kaikki ihmiset vaan eivät näköjän ole niin kivoja että lähtisivät vapaaehtoisesti, ihan uusi tilanne minulle.
eihän sillä sitten ole mitään laillisia oikeuksia, mutta toisaalta väkivaltaisen ihmisen kanssa ikävä käydä riitelemään...Kysy apua oikeusaputoimistosta, ei maksa mitään.Mä hommaisin ukon ulos, ja möisin asunnon, ja muuttaisin niin kauas kuin pippuri kasvaa, tai ainakin pois siitä asunnosta jota ukko näköjään kodikseen luulee.Tuskin se uuden omistajan nurkkiin jäisi loisimaan?