bamse-kerho
mistä tiedän (sopivaa matkakohdetta/hotellia varatessa) missä on SUOMENKIELINEN bamse? pohdinnassa nyt kreeta, agia marina, blue star isida, kesäkuu-11. onko siellä? en löytänyt hotellin sivulta?
ja toinenkysymys, millaisella viiveellätäältä oikeasti saa vastauksen FM-asiantuntijalta? kun tuolla on monta aihetta johon ei ole kommentoinut lainkaan...?
Kommentit (6)
Bamse kerho löytyy yleensä Blue Village ja Blue Star Club hotelleista. Tässä linkki nettisivuille, josta voit tarkistaa
http://www.finnmatkat.fi/Lomavalikoima/Perhelomat/Bamseklubi/
nyt löytyi- minäkin luulin että blue starissa olisi vaan eipä ollut.. pitäisi olla blue star club. no, pärjätään sit ilman.
Mihin aikaan päivästä Bamseklubi ja Super Kids-kerho viettävät sen kaksituntisensa?
Ajattelin vaan että jos lomalla olisi tarkoitus tehdä pitempiäkin reissuja hotellialueen ulkopuolelle niin katkaiseeko kerhot kovin hankalasti muun päiväohjelman?
Eihän siihen kerhoon ole toki pakko joka päivä osallistua mutta kannattaako maksaa jos ei tule osallistuttua...
Yleensä kerhot ovat aamupäivisin klo 10-12, mutta viime talvena olimme hotellissa, jossa kerho oli klo 14-16.
Kaikissa Blue Star Club- ja Blue Village -hotelleissa, joissa on Bamse-kerho, se on suomalaisille lapsille on aina suomeksi.
Pääsiäisenä emme vastanneet kysymyksiin. Viime viikon kyselyihin olemme vastanneet.
Suvi
Finnmatkat
Finnmatkojen sivuilta löytyy, onko Bamsekerhoa vai ei. Jos kerho on, niin siellä on myös suomenkielinen ohjaaja. Pääsääntönä on, että Blue villagessa ja Blue Star hotelleissa on Bamse.