Kiva ruokapaikka Tampereella pariskunnalle?
Eli ikä nelkyt....
Keskustassa, onko jotain kivaa/hyvää ravintolaa, ei mitään superkallista?
Kommentit (11)
saa hyviä tanskalaisia voileipiä ravintola Tivolista.
Sen parempaa en ole Treelta löytänyt ja täällä olen asunut jo 20 vuotta. Nimimerkillä, nelkyt ooon!
Et kyllä sitten varmasti oo muissa ravintoloissa vieraillut, Saludi oli joskus 20v sitten arvostettu ja hyvä ravintola, mutta sen taso on mennyt alas kuin lehmän häntä.
Samaa mieltä Saludista, so last season.
The Grill on hyvä ja jos haluatte olla ajan hermolla, menkää viime kuussa avattuun Stefans Steakhouseen.
Como Hämeenkadulla, Astor Keskustorin nurkilla, Grill Keskustorilla, Inez Pellavatehtaankadulla,
käy www.huviopas.fi
niin näet Tampereen ravintolatarjonnan ja voit tutustua valokuvin tarkemmin ko paikkaan sekä tietenkin ruokalistaan ja hintatasoon
Omat suosikkini Thai Na Khon (Thaimaalainen), Nanda Devi (intialainen), Ragus Wok & grill (Malesialainen Tammelantorin laidalla). Näistä mikään ei ole superkallis
Todellinen budjettiravintola on Jalla Jalla, joka on sellainen vähän parempi pitsa-kebabpaikka, jossa poikkeuksellisen hyvä valikoima kasvisruokia (muutakin kuin falafelia). Mutta jos siis etsitte kuitenkin vähän siistimpää paikkaa ei ole teille hyvä vaihtoehto.
Myös Knossos Koskikeskuksessa on melko suosittu. Ehkä vähän hinnakas paikka (tämä varmaan makuasia onko kallis vai normihintainen). Monta muutakin kivaa varmasti löytyy esimerkiksi Japanilainen ravintola Maruseki Hämeenkadulla on suosittu, itse en hirveästi japanilaisesta ruuasta vain välitä. Ihania kahviloita muuten löytyy Tampereelta vaikka kuinka paljon.
4 Vuodenaikaa Kauppahallissa, Hämeenkadulla. Taattua tuoretta laatua.
Hella ja Huone Salhojankadulla
Näissä paikoissa erinomaista ruokaa, hyvää palvelua.
Saludissa vain pihvejä, vähän vanhanaikainen. Comon ruokaa on moni haukkunut. The Grill on hyvä peruspaikka, kiva istua iltaa. Coussica perinteisen ystävälle. Henriks kulinaristille. Heinätorista tykkään kans. 2h+keittiö on ihan kiva. Katso lisää:
http://www.huviopas.net/tampere/index.php
on ainakin kaksi ateriointipaikkaa niin että valinnanvaraa on
Ihanaa ruokaa, hauskat tarjoilijat, ei älämölöä.
Salud ihan kuivahtanut paikka, en suosittele!
Sen parempaa en ole Treelta löytänyt ja täällä olen asunut jo 20 vuotta.
Nimimerkillä, nelkyt ooon!