Miehen kanssa menee hermot kohta kokonaan! Vaadinko liikaa?
Kysymys on nyt lähinnä tietokoneen käytöstä ja sitä kautta lapsista.
Jo jonkin aikaa ollut tätä:
tulee töistä, menee suoraan tietokoneelle,
vastailee sieltä jotain muminaa lapsille, ei huomio mielestäni riittävästi lainkaan!
Saattaa iltasatuakin lukea niin että kannettava on toisessa kainalossa!
Ei tee oikein muutenkaan mitään lasten kanssa.
Ottaa kyllä heitä mukaan menoihinsa, mutta ei huomioi.
Siis ei anna suoraan huomiota.
Mulla alkaa pinna palaa!
Olen sanonut aika monta kertaa jo nätistä siitä saamarin tietokoneesta. Aina sanoo että tietää itsekin olevansa sillä liikaa, mutta ei sitten tee asian eteen oikeasti mitään.
Ärsyttää!!!
Kommentit (3)
tietokoneet ja kerro, että nyt vietetään viikko ilman, samalla voit piilottaa telkkarin kaukosäätimen, jospa sitten tajuaisi että on ihan oikeakin elämä olemassa.
Se on itsestäänselvää.
Mitä te ja lapset saatte tuollaisista parisuhteista, joissa te olette AINA kakkosia tietokoneen/viinan/huumeiden jälkeen? Miksi alistutte paskaan? Kova kovaa vastaan vaan tai "mies" pihalle, jos ei kanna normaalia perhe-elämään kuuluvaa vastuutaan.
Kuka sulattaisi äidiltä vastaava käytöstä? Tuo on erittäin vahingollista lasten kehitykselle.
no ei ihme ettei lapsetkaan niisotä tykkää.
meillä jos ei mies ole koneella, niin näplää KOKO AJAN iphoneaan vähintään, sitä kautta pääsee faceen ja s-postiin ja nettiin.
Ei ne edes osaa huomioida lapsia kunnolla.