Gallup alle 160 cm naisille!
Palstalta löytyy varmasti kaltaisiani lyhyitä naisia. Uteliaisuuksissani haluaisin tietää, minkä kokoisia olette noin muuten. Eli
pituus/paino
kengännumero ja rintaliivien koko
Itse voi aloittaa:
158/53 (pitäisi pudottaa pari kiloa)
36 ja 65E
Kommentit (84)
Tarkoitus olis laihduttaa tuohon 50 kiloon ja yrittää pitää paino alle 55 kilon. Rintaliivien koko on nyt aika hakusessa laihiksen takia, ehkä joku c75.
Ostin äskettäin Espritin paidan kokoa xl ja se on tiukahko vatsasta, jos mulla on vähänkin turvotusta. Toisaalta lainasin yhtenä päiväni 13 v. tyttäreni Seppälän Linkin paitaa ja se mahtui mulle hyvin päälle. Niin ja olen 159 cm pitkä.
158
105
39
90D
rinnat on olleet isot normaalipainoisenakin
Ja pari kiloa pitäisi pudottaa minunkin :D
159/57 kengän numero on 36 ja rintaliivien koko 75B
Omasta mielestä olen juuri sopiva, ei siis tarvi tehdä mitään:)
pituus/paino 150 cm, 40 kg
kengännumero ja rintaliivien koko
kengännumero n. 34-36, riippuu kenkien valmistajasta
rintsikat A 65, mutta käytännössä pitää ostaa 70 ympäryksellä, koska 65 ei löydä mistään.
159,5cm
63kg
41
80D
Ja painoo on omasta mielestä liikaa ainakin 8kg..
Itekin olen 158/53 enkä koe että kiloissani olisi pudottamisen tarvetta.
Kengän numero 36/37 riippuen kengän merkistä ja tarpeesta.
Rintaliivit 75A/AA riippuen sekin vähän merkistä.
pituus/paino 150 cm, 40 kg
kengännumero ja rintaliivien koko
kengännumero n. 34-36, riippuu kenkien valmistajasta
rintsikat A 65, mutta käytännössä pitää ostaa 70 ympäryksellä, koska 65 ei löydä mistään.
Tuo on niin totta tuo 65 ympärysmittaisten *kohtuuhintaisten* liivien osto: ei löydy mistään! Tai no, löytyy Changesta, mutta sitten ympärysmitta on 60 ja kuppi F - niitä taas siellä ei yleensä ole montaa erilaista.
Itsekin tiedän, että painoa ei tarvitse pudottaa, mutta kun paino nyt on imetyksen jäljiltä hieman noussut, niin haluan siihen imetyksenlopetuspainoon (n.50). Synnärille mennessäni reilu vuosi sitten painoin n. 80 kiloa... Hieman tuli raskauskiloja!XD
ap
159cm/ 50kg
kengät 36
rintsikat 65E.
Tyytyväinen olen :)
Mutta oletteko muut "pätkät" huomanneet sitä että kun on lyhyt niin aika pienikin painon nousu (ja lasku) näkyy heti? Itse painoin vuosi sitten n. 53kg ja ei meinannut mennä omat farkut kiinni.
157cm
53 kg
36-37
85 C
Miten sulla voi olla tuollainen rintaliivien mitta? Ympärysmitan on pakko olla liian suuri noilla kiloilla!:D
157cm
72kg
kengänkoko 36
80C
Olisin tyytyväinen, kun 10 kiloa saisin pois. Mutta ei sen puoleen, olen nytkin ihan sinut itseni kanssa, vaikka painoa on noinkin paljon. En koe kumminkaan itseäni läskiksi, vaan pyöreähköksi. Ja tän kokoisena on ollut kaikista eniten miehiä pörräämässä ympärillä, jota ihmettelen o_O
159cm/ 50kg
kengät 36
rintsikat 65E.
Tyytyväinen olen :)Mutta oletteko muut "pätkät" huomanneet sitä että kun on lyhyt niin aika pienikin painon nousu (ja lasku) näkyy heti? Itse painoin vuosi sitten n. 53kg ja ei meinannut mennä omat farkut kiinni.
Kun oma paino meni imetyksen aikana yhtään alle 50 kilon, niin kaikki vaatteet roikkui päällä ja lonkkaluut törrötti. Nyt taas sitten reilu kolme kiloa painavampana olo on välillä hieman tuhti. Vaikka olenkin oikeastaan aika hoikka.
ap
OK, uskotaan. Sinulla on varmaan sitten todella hoikat raajat, sillä muuten mittasi kuulostavat painoon nähden isoilta.
Itse olen nimittäin samanpituinen ja kiloja on yksi enemmän. Liivit kokoa 70D, vyötärönympärys 65, lantio 88.