Enpä olisi uskonut että kahvin vähentämisestä tulee näin kamalat viekkarit
Päätä särkee koko ajan ja tuntuu siltä kuin vanne kiristäisi päätäni. Muutenkin krapulainen olo vaikken ole edes juonut mitään.
Kommentit (9)
Viidestä kahvimukista kahteen päivässä ja tää on jo karseaa.
kuukauden päänsäryn jälkeen päätin, että pari kuppia päivässä ei haittaa mitään
Päätä särkee koko ajan ja tuntuu siltä kuin vanne kiristäisi päätäni. Muutenkin krapulainen olo vaikken ole edes juonut mitään.
Minulla tuntui etta hampaat putoo suusta, soitin tutulle laakarille ja han vain nauroi etta sellaista se vieroitus on.
Minulla tuntui etta hampaat putoo suusta, soitin tutulle laakarille ja han vain nauroi etta sellaista se vieroitus on.
2-3 vkon päänsärky, mutta kannatti kun pääsin molemmista kofeiinimyrkyistä eroon!!!!
listaa, mitä hyödyt kun jätät kahvin jopa kokonaan pois, siten tiedät miksi lopettaminen kannattaa
- maistat muut maut kahvin sijaan(esim. kymmenet eri teelaadut odottavat nautiskelijaansa)
- hampaat ei värjäydy
- hengitys ei haise tunkkaiselle kahville
- olet rennompi ja rauhallisempi
- menee vähempi rahaa (joillekin merkittävää)
- kahvi ei enää hallitse aikaasi, päivärytmiä jne.!!!!
- satunnainen kahvi myöhemmin maistuu todella aromikkaalta ja hyvältä
- joku väittää sillä olevan vaikutusta myös seksielämään : )
ALOITA pienin askelin, tee esim. vähennyssuunnitelma paperille. Älä lannistu, jos et heti onnistu.
Tsemppiä!
ellei sitten juo sitä litratolkulla päivässä? Kofeiinimyrkky? Naurettavia tuollaiset terveysterroristit, ei se nyt huumeisiin tai edes röökiin verrattava huume ole.
- kahvi ei enää hallitse aikaasi, päivärytmiä jne.!!!!
Tästä olisin kyllä eri mieltä että tämä on katkerin menetys. Miten ihana oli kun kahvi aina rytmitti päivää. Eikä sitä ikinä nyt NIIN pakko ollut saada ettäkö kaikki olisi aivan pilalla ollut jos ei kahvia saanut. Nää viekkarit tuntuu jotenkin Ihan aluksi oli helpompaa, nyt on päivä kolme siitä kun vähensin. Ja edelleen on kyllä tarkoitus pari kertaa päivässä juoda. Ennen join viisi, sen on pakko olla liikaa. 5 x 3 dl, se on puolitoista litraa. Huh. pa
Ihan hirveä migreeninomainen päänsärky vaivasi pari päivää kun lakkasin kahvinjuonnin.
Mun oli suorastaan pakko tehdä kahvin lopetukseen pehmeä lasku, eli hörpätä toisinaan pieni tilkka niiden vieroitusoireiden vähentämiseksi.
Olen kyllä yliherkkä kofeiinille muutenkin; kahvin lopettaminen helpotti nukahtamista ja vähensi untuvasti ahdistusoireita.