Mitä kotonanne tapahtuu juuri nyt?
Meillä mies on toisella koneella ja taitaa katsoa jotain ohjelmaa.
Lapset katsovat telkkaria tässä vieressä, naapurin poika on vielä hetken kylässä.
Itse tässä katson samalla kotikatua ja juon punkkua.
Kommentit (47)
katson toisella silmällä spidermania, toisella olen täällä.
Lapset ovat isällä.
Se eilisestä saunaillasta kotiutunut mies surffaa tuossa vieressä toisella koneella. Katselen tässä samalla Selviytyjiä.
telkkaria, minä koneella. Kohta menen nukkumaan.
on menossa suihkuun, minä söin juuri tänään tekemääni tuorejuustokakkua ja istahdin sen jälkeen tähän koneelle, lapsi on vedellyt sikeitä vajaan tunnin.
tyttö on nukkumassa, minä kannan tuuletettuja petivaatteita sisälle, laitoin teeleipää (niin 80-lukua!) uuniin, levittelen loput matot pestyille lattioille, kone on tässä sivussa auki, kurkin sitä välillä.
Kuulostaa kai joltain ihanalta täydelliseltä pullantuoksuiselta kodilta. Eipa ole sellainen.
nukkumaan. Mustikkapiirakka uunissa ja tulin käväisemään koneella odotellessa sen kypsymistä.
Mies saunatakissa juo simaa tuossa vieressä.
Mies on olkkarissa ja katsoo omia ohjelmia.
telkkua on useampi tv poika meni kuskiksi
Mies katsoo saksalaista rikossarjaa, minä olen koneella ja lähden kohta nukkumaan.
Mies katsoo saksalaista rikossarjaa, minä olen koneella ja lähden kohta nukkumaan.
Mies etsii meille leffaa ja minä surffailen sitä odotellessa.
Mitäköhän laittaisi leffan oheen iltapalaksi..?
Naapurin wt-pari soittaa poppia,niin että kuulen sen basson jumputuksen. Ampua pitäs sekin sakki... Sain juuri tekstiviestin=) Kaksi vanhempaalasta nukkuu.
mies on laittamassa lapsia nukkumaan ja minä tässä vain lueskelen juttuja ja laitan huutonettiin tavaraa myyntiin ku muutto eessä ni pitäs vähentää tavarata..
Ennen miehen lähtöä syötiin koko perheen kera meksikolainen illallinen.
Nyt keskimmäinen nukkuu rauhassa omassa sängyssään, kävin just antamassa antibiootit hänelle. Esikoinen nukkuu mun vieressä. Toi kymmenen pehmolelua, taskulampun, peiton, tyynyn ja kirjan mukanaan.
1-vuotias osoittaa mieltään pinniksessä tuossa vieressä. Heräsi 30 minuuttia sitten, eikä meinaa nukahtaa enää takaisin. Vähän jo hyytyy tosin. Maitopullon kanssa karjuu tuossa korvan juuressa vähän väliä :D
Mä makoilen sängyssä kannettavan kanssa. Viimeistään tunnin päästä masiina kiinni ja unta palloon.
PS Pari koiraa nukkuu mun jaloissa.
ainut kotona asuva lapsi on mummolassa viikonlopun.
Sinkkuäiti
ja mä olen tässä koneella