Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Ahdistaa vaan kovasti miehen petturuus!

Vierailija
24.03.2011 |

Olen aiemmin kirjoitellut täällä pettäneestä miehestäni. Mies kuitenkin vakuuttaa, että on nyt jättänyt tämän toisen ja rakastaa mua. Erota ei halua missään tapauksessa. Itsekin ajattelin, että haluan yrittää vielä lasten takia. Mieheni aloitti tämän sivusuhteen, koska olimme erkaantuneet pikkuhiljaa toisistamme ja seksikin oli loppunut jo muutama vuosi sitten. Miehellä ei nyt sitten ole ollut muita menoja kuin töihin ja harrastukseensa. Harrastusta en voi enkä halua kieltää, mutta se tässä ahdistaa, kun pettäminen tapahtui osalla näistä "harrastuskerroista". Eli ei ole joka kerta ollut siellä, kun on sinne mukamas lähtenyt. Tarkistussoittoihin en myöskään meinaa alentua, vaikka sekin on käynyt mielesää, että jos soittaisi joskus, kun on harrastuksessaan. Miten saada luottamus takaisin? Miehelle olen sanonut, että olet vapaa, jos haluat, mutta hän ei kuitenkaan halua sitä.

Miten tässä nyt voisi onnistua niin, että saisi vielä seksielämänkin takaisin miehen kanssa?

Ja miten voisi olla varman, että toinen nainen on historiaa. Omalla puhelimellaan ei enää soita eikä viestittele, mutta voihan sitä työpaikalta pitää yhteyttä. Tulen kohta hulluksi

Kommentit (1)

Vierailija
1/1 |
24.03.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on kuitenkin oma päätökseksi, jos haluat vielä häntä katsella ja "elää häntä varten".



Voi tietysti miettiä oman elämän hankkimista, jolloin sinun ei tarvitsisi miettiä ja stressata jonkun ihmisen takia, joka ei ole sinun arvoinen.



Ties vaikka löytäisit itsellesi sellaisen miehen, joka haluaa vain ja ainoastaan sinut.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla