Lue keskustelun säännöt.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Alue: Aihe vapaa
Kuinka halvalla pääsee etelän lämpöön?
01.03.2011 |
Heittäkää hinta-arvioita kuinka paljon pitäisi maksaa per. aikuinen matka johonkin lämpöiseen? Äkkilähdöt kelpaa, kunhan lämmintä ja shoppailumahdollisuudet... Suositelkaa matkakohdetta, kertokaa hinnoista! :)
Kommentit (2)
Ajankohdalla ei väliä, lähtisin kun halpa matka osuis kohille. :)
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Alue: Aihe vapaa
Just nyt ei varmaan pääse mihinkään, kun Egyptin matkan varanneet on kärkkymässä vapaita Kanarian matkoja tmv. Ymmärtääkseni niitä ei riitä kaikille ja mitään alea ei ole.
Jos taas vaikka lähdet toukokuulla (halvimpia ajankohtia), niin esim. mun vanhemmat pääsi viime keväänä 15.5. lähdöllä 3-tähden huoneistohotelliin Rodokselle 290 Euroa/hlö ja matkan varasivat 5 päivää ennen lähtöä. Vieläkin halvammalla pääsee, jos kelpaa "määrittelemätön" majoitus. Niitä lähtöjä on alle 200 Euroakin halvimmillaan.