Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

lapsen vesirokko

Vierailija
25.02.2011 |

tyttärellä 4v on nyt toista päivää vesirokko. Rakkuloita tulee koko ajan lisää, päänahassakin monta kymmentä. Äsken tuli näyttämään; -äiti mun pepussa on jotain vikaa. Siellä on peppureiän ympärillä kymmenkunta rakkulaa. Voi pientä... Onko hyviä vinkkejä ja kotikonsteja? Iho käsivarsista , vatsasta, selästä rakkuloiden kohdalta rikki.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
25.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja kaikkein paras: Atarax lääkärin reseptillä

Vierailija
2/2 |
25.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kahdella neljästä. :)



Osta apteekista semmosta vaahtoa kuin Pox clin. Se viilentää ihoa, helpottaa tulehduksia ja auttaa kutinaan. Kaikista apteekseista ei löydy, mutta kysy, kannattaa vaivautua etsimään!!

Meillä mies ihan sattumalta kuuli apteekissa kun asiakas edeltä osti lapselleen sitä -ja vei viimeisen!



Toinen hyvä on laittaa ihan tavallista rasvaa, meillä esikoinen varsinkin halusi että pistetään "lumiukoksi" eli sitä semmosta tatinarasvaa vauvojen pyllyyn (nimeä en nyt jaksa muistaa)!

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: seitsemän kuusi kaksi