Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

G: Miten helposti/yllättäin/suunnittelematta olette raskautuneet?

Vierailija
16.02.2011 |

Kiinnostaisi tehdä vähän gallupia siitä, miten helposti raskautuminen on teillä käynyt? Yleensä kun vain kuulee, miten vaikeaa/hankalaa raskaaksi tuleminen on, kun sitä oikein vartavasten yritetään. Aloin tätä neljättä odottaa keskeytetystä yhdynnästä ja sinä kuukautena ei tosiaan ollut kuin se ainoa rakastelukerta :) Ja tiedän, se ei ole ehkäisykeino eikä tämä raskaus katastrofi ollutkaan.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

En osaa sanoa tarkalleen mikä kerta kolahti, mutta siis ihan ekasta oviksesta napsahti.

Vierailija
2/5 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Kaksi lapsista saaneet alkunsa alle kaksi kuukautta pillereiden lopettamisesta. Tätä viimeistä ehdittiin "yrittää" n. 14 päivää pillereiden lopettamisesta.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

kondomi oli käytössä mutta kerran siis tasan KERRAN innostuttiin ilman välinettä puuhamaan ja sehän oli siinä. Mies epäili miten voi olla mahdollista, biologian tuntihan siitä tuli. Mutta onnellisia odotuksesta ollaan!

Vierailija
4/5 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

puolivahingossa yrittämättä ekasta kierrosta ja kakkonen ekasta kierrosta yrittämällä :)



Vierailija
5/5 |
16.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Meilla raskaudutaan Jo lahinna pusuista. Ekan ja tokan eroa tuli 10,5kk ja tokan jalkeen huomasin kierukkaa mennessani asennuttamaan jalkitarkastuksessa Etta taas Olin raskaana. Se menu kuitenkin kesken 13plus4 ja kierukka asennettiin pikana. Kierukan poiston jalkeen Olin heti lkuukauden kuluttua raskaana. :)

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: yksi viisi viisi