Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Kummin ajattelet eläke ajastasi?

Vierailija
13.02.2011 |

a) eläkkeellä aiot harrastaa, matkustaa jen nauttia elämästä. Sinulla on eläkesäästövakuutus tai muuta vastaavaa varmistaaksesi eläkeaikaisen elintasosi.



b) sitten kun olet eläkkeellä olet jo niin vanha ja sairas, ettei mitään jaksa harrastaa tai kun aikaa on liian paljon eikä keksi tekemistä, alkaa alkoholi helposti maistua. Hirmusti ei kannata säästääkään sillä kuitenkin eläkeläinen saa kaikki tuet ja vanhainkotipaikan ilmaiseksi

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

sillä mitä on eli pienillä tuloilla, nautin arjen pienistä ja usein ilmaisista iloista. Harrastan varmaan liikuntaa niissä muodoissa, kun pystyn. Vietän aikaa ystävien ja suvun kanssa. Toivottavasti lastenlapsia on ja saan heitä tavata paljon. Harrastan itselleni tärkeitä asioita, käsitöitä, pihanlaittoa, lukemista. Otan lasin viiniä silloin kun maistuu, jos varaa on sitä hankkia. Teen niin terveellsitä ruokaa mihin rahat riittää.Toivottavasti miehen kanssa saadaan yhdessä niitä eläkepäiviä viettää tässä omassa kodissa. Ja joskus matkustellakin hiukan, vaikka vaan kotimaassa.

Vierailija
2/2 |
13.02.2011 |
Näytä aiemmat lainaukset

Minulla on eläkesäästövakuutus, mutta koska kärsin kroonisista, etenevistä sairauksista en usko että jaksan hirveästi harrastella tai matkustella.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kolme kuusi kolme