Syntyis jo tämä pikkuinen!
Viikkoja reilut 38. Limatulppaa tullut, supistellut hulluna ja paikat auki pari senttiä ainakin. Ei vaan vielä käynnisty synnytys.... Ja en toki odota ensimmäistäni :). Muut syntyneet rv 38-42. Odottavan aika ON PITKÄ!!!
Kommentit (7)
Mulla toisenlainen tilanne, kaikki kolme syntyneet rv 41+6 - rv 42+1 - melko helppo siis arvata tämän neljännen syntymäpäivä ;-)
Tsemppiä ja onnea synnytykseen!
henkilökohtaisesti usko tuohon limatulppajuttuun.
Mulla meni kaksi viikkoa ja kaksi päivää yli. Ota rauhallisesti, rentoudu, nuku.
Siis limaista VERISTÄ vuotoa, joka lorahtaa aina supistusten aikaan?
Ei ole uskon asia ollenkaan vaan kertoo kohdunsuun avautumisesta.
henkilökohtaisesti usko tuohon limatulppajuttuun.
Ekassa raskaudessani limatulppa irtosi rv 36+ ja lapsi syntyi 40+3. Ja se oli selkeä limatulppa, kohdunsuu oli jo auki jonkin verran. Niin vain silti sinnitteli muksu mahassa kuukauden. Toisesta en huomannut selkeää limatulppaa, vaan semmoista kummallista vuotoa. Kohdunsuu oli silloinkin auki jo pitkään, lapsi syntyi 39+0.
kellertävää ja valkoista limaista lönttiä, ainakin pari ruokalusikallista. Ei ole vielä tullut mitään veristä.
-ap-
ymmärrän sua. Mulla viikkoja vasta 35, mutta alkaa olla jo tukalaa, toivon että aika kuluisi nopeasti.