Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Verta 4-kuisen kakassa!

21.10.2005 |

Mistähän voi johtua, että äsken oli 4-kuisen poikamme kakassa veriviiruja? Syö pelkkää rintamaitoa ja vaikuttaa muuten terveeltä.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
21.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

poikamme on nyt myös 4 kk.kahdesti on ollut kakassa verta vähän. soitin ja kysyin neuvolasta, sanoivat että rintaruokituilla voi joskus olla. ei ole kuulemma vaarallista ja syytä siihen ei ole tiedossa. tietysti jos veren tulo on runsasta ja jatkuvaa, on lääkäri-reissu paikallaan. uskoisin et kuitenkin samaa kun meillä, ettei syytä huoleen.

Vierailija
2/2 |
21.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Punertavat viirut ovat luultavimmin sieltä peräsuolesta. Rusehtava väri taas kertoisi siitä, että veri saattaa olla tullut muualta elimistöstä, eli punaista pahempi. Tarkkaa syytä me ei koskaan saatu tietää, vaikka on lääkärilläkin käyty ja kakkanäytteitä otettu. Peräsuolentulehdus mm. voi olla yksi syy. Suolisto saattaa olla pienellä vauvalla vielä kehittymätön ja siitä saattaa aiheutua tällaisia juttuja. (Kuten myös vihreää haisevaa kakkaa jne) Jos niitä viiruja tulee useasti, niin sitten toki kantsii ottaa selvää tarkemmin, että mistä kyse.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla