G: mihin suhtaudut fanaattisesti?
Mihin asiaan sinä suhtaudut kiihkeästi? Vai fanitatko kenties jotain pakkomielteisesti?
Etkö voi lopettaa jonkin asian keräilemistä?
Päähänpinttymät pinoon! :)
Kommentit (8)
Oon vastikään tajunnut, että tuo on muuttunut mulla pakkomielteeksi. Pyörittelen erilaisia uhkakuvia ja onnettomuusskenaarioita mielessäni kaiken aikaa.
Jep. Pitänee pyrkiä tuosta eroon. Lapset on toki hyvä pitää turvassa, mutta joku tolkku suojelussakin.
Sienestyspaikkoihini.
Näen silmissäni av-mamman suojelemassa sienireviiriä. :)
Itsekin rymistelen aina parhailla tattipaikoilla.
Sienestyspaikkoihini.
Näen silmissäni av-mamman suojelemassa sienireviiriä. :)
Itsekin rymistelen aina parhailla tattipaikoilla.
Muutoin olen ihan leppoisa rakastava ja rauhaa ihminen, mutta jostain syystä tämä sienestyshomma ei ole mulla ihan hanskassa henkiseltä kantilta katsottuna. :)
Joku sisäinen vahti minussa alkaa toimimaan joka syksy ja siitä se sitten lähtee...
Kai minä olin joku tryffelikärsä entisessä elämässäni, mene ja tiedä. ;)
- sama mamma
;) Lauri Tähkään
ja <a href="http://www.youtube.com/watch?v=xkp8fNODegU" alt="http://www.youtube.com/watch?v=xkp8fNODegU">http://www.youtube.com/watch?v=xkp8fNODegU</a>
Täällä toinen Doors-fani. Tosin alkuperäisestä viestistäni voi päätellä että musiikin suhteen homma on pahasti pois hanskasta. ;)
T. ap
joskus nuorempana olin pari päivää syömättä kun rahat meni vanhoihin LP-levyihin. Eniten maksoin keräilykappaleesta yli 200 euroa