Löydänkö esim. Anttilasta elämäni ensimmäiset juoksulenkkarit edullisesti?
Kommentit (7)
kannata ostaa. Mene urheilukauppaan tai vastaavaan ja pyydä myyjältä apua. Huonoilla kengillä saat vaan paikat hajalle.
Kunnon kengät menisivät ihan kankkulan kaivoon koska en kuunaan päivänä laittaisi lenkkareita jalkoihini esim. kauppareissulle. ap
no siinäpä on sitten syytä urheilla, kun ei tohdi jättää kalliita kenkiä käyttämättä!!
mulla suksien kanssa vähän sama, ostin kunnon vehkeet marraskuussa, ja onhan niitä nyt sitten käytettävä, aina kun sopiva hetki löytyy :)
Muista vetimistä voit tinkiä, mutta hyvät lenkkarit ovat aivan välttämättömät. Varsinkin jos sinulla ei ole juoksukokemusta. Alkuun kannattaa muutenkin kävellä reippaasti ja aloittaa juoksuosuudet lenkillä muutaman sadan metrin matkoilla. Netistä löytyy hyviä juoksuohjelmia.
Juoksu on erinomainen harrastus, mutta huonoilla lenkkareilla voit saada pahojakin rasitusvammoja. Myös itselle sopimattomilla hyvillä, kuten minulle sattui kerran.
itse ostin cittarista, halvat juoksukengät, 40€, olivat alennuksessa, adidas.
Ihanat jalassa! Hyvä niillä on juosta.
Viime keväänä aloitin vanhoilla lenkkareilla, paskat jalassa, mutta kun ei muusta tiennyt niin kyllä niillä eteenpäin pääsi.
Sitten kun totesin, että minusta on lenkkeilemään kolme kertaa viikossa (2kk lenkkeillyt) Niin sitten ostin ne oikeat juoksukengät.
Kaikki sanoo, että lenkkeily on halpa harrastus ja heti perään, että pitää olla kalliit kunnolliset kengät ja syke mittari ja lenkkeily vaatteet ja mielellään vaikka mp3...Mihin se edullisuus hävisi???
Kaikki sanoo, että lenkkeily on halpa harrastus ja heti perään, että pitää olla kalliit kunnolliset kengät ja syke mittari ja lenkkeily vaatteet ja mielellään vaikka mp3...Mihin se edullisuus hävisi???
Hei kohtalotoveri. 5kk harrastaneena, nyt on aivan välttämätöntä ostaa Garminin sykemittari. Ja aloitin vanhoilla lenkkarinrämillä ja tuulipuvulla.
Suosittelen, että menet urheiluliikkeeseen asiantuntevan myyjän kanssa valitsemaan sinun jalalle sopivat juoksukengät.
Usko pois, niillä on paljon ihanampi juosta!
nm. keväällä ensimmäiset juoksuaskeleet ottanut