Olenko mä LIIKAA kotona???
Siis oikeesti. Joka hemmetin kerta kun mä olen lähdössä vaikka kauppaan ilman lapsia alkaa järkyttävä marina 8-vuotiaan taholta. "Miks sun pitää AINA mennä?" Jooo... Käyn iteksiin kaupoilla ehkä kerran tai kaksi kuussa.
Nyt sit isäntä ehdotteli, josko hommattaisiin lapsenvahti ja lähdettäisiin leffaan. Oikein vallan samana viikonloppuna, kun olen tänään menossa kaupoilla käymään. Siitähän se riemu repesi.
Ei, en aio olla vastakaan menemättä siksi, että 8v alkaa mököttää ja marista, mutta ei hitto tuota narinaa jaksaisi kuunnella. Syksyllä narina oli jokaviikkoista, kun kävin kerran viikkoon TUNNIN harrastamassa. ARGH!
Mä olen muuten kotona kutakuinkin aina. Olen vielä hoitovapaalla nuorimmaisesta ja ekaluokkalaisen koulupäivät nyt on kuitenkin vielä suht lyhyitä.
Meinaa mennä kohta herne nenään tuon ainaisen jupattamisen kanssa >:(
Kommentit (4)
selittäny lapselle,että joskus tarvitsee omaa aikaa?
Mulle on yks hailee,vaikka kaikki narisisivat kuorossa,menen kun siltä tuntuu.Ainakin kerran viikkoon jossain käyn.
Kyllä ne tottuu kun vaan menee.
Poikaa (kohta 5v) ei nyt sanottavasti mun menemiset kiinnosta XD
Taitaa se esikoinen ajatella sinut jonkinlaisena palvelijana hänelle tms?
Kakara kuriin nyt välittömästi,kohta on jo liian myöhäistä!
on turhan tiukka...