Kuinka paljon olet juonut alkoholia tänään? Entä miehesi?
Kommentit (15)
En yhtään kun olen raskaana, mies on tainnut 3 olutta ottaa.
kunhan tyttö menee nukkumaan niin avaan siiderin, mies saattaa ottaa oluen.
Mies juuri tuli töistä ja minä olen ollut vauvan kanssa kotona. Esikoinen on mummulassa, mutta eipä meillä mittään juoda, vaikka vauva meneekin nukkumaan. =)
pikkujouluissa siis useammassa samasta pullosta lipitin hitaasti ja sen jälkeen en ole juonut lainkaan. Ja mies ei ole juonut vuosiin. :) Ehkä sitten jotain pientä taas vapuksi.
Ite en vielä mitään. Varmaan korkkaan pienen sampanjapullon tunnin päästä kun saan lapset nukkumaan. Siitä tulee mukavasti pari lasillista uuden vuoden kunniaksi. =)
ja mies kaksi kuohuviinilasillista sekä kaksi lasia viiniä (klo 17-21). Nyt lapset nukkumaan, niin mies ottaa vielä viinien loput (pari lasillista) ja varmaan oluen kun sellainen vielä jääkaapissa on. Mä en ota muuta kuin Pepsi Maxia.
illallisella äsken. Nyt nukutan vauvaa,sitten jälkkärille ja raketit lähettämään isompien kanssa. Josko sitten vielä lasilliset sitä viiniä.
alan maistelemaan kohta Baileys'a jäillä
Alkoholitonta sidukkaa tuossa lasissa. Mies on tainnut juoda kaks olutta
3 lonkeroa (0,5l) olen juonut...ja tuntuu että enempää en saa edes alas enää...ostin kyllä 12 mutta taidan säästää juomat myöhempään.
Mies juonut pari olutta, ja kossua puolilitraa. miehellä eilen synttärit juhli niitä jo eilen. meillä ei lapsia.
olla juotu eikä juoda. Viimeisillään raskaana ja odotellaan lähtöä missä vaiheessa hyvänsä. Saunottiin esikoisen kanssa hetki sitten ja kaikilla mukeissa limpparia tai mehua:)
Olen raskaana ja huomenna aamuvuoro töissäkin. Mies juo juuri toista (ja viimeistä) lonkkuaan. Ollaan siis ihan vaan kotona, 3v esikoinen nukkuu jo..
olen yh, eipä miestä