Naimisissa oleva mies ahdistelee...
Minulla on maahanmuuttaja mies johon olen 100% tyytyväinen ja tämä kaiketi kovertaa tämän suomalaisen miehen itsetuntoa.
Kaveri yrittää kehua kuinka on raitis, kunnollinen, omakotitalokin löytyy jne. Hän oli taas laittanut sähköpostiini viestin että "vaikka olenkin tälläinen tavallinen (mutta kunnollinen) suomalainen mies, niin minä luulen että minulla olisi naiselle (varsinkin kun on noinkin hyvännäköinen) jotain hyvää tarjottavana". Tämä mies on naimisissa ja kolmen pienen lapsen isä!
Ihmettelen mitähän parempaa tälläinen mies voisi tarjota, ja että vielä kunnollinen. heh :D Mikä järkyttävä sovinisti!
Hän on saanut päähänsä että mieheni ei tietenkään voi olla kunnollinen millään tavalla koska on ulkomaalainen.
Kommentit (5)
sanoin että minulla on terveet elämänarvot enkä missään mielessä halua olla tekemissä varattujen miesten kanssa enkä vapaidenkaan, koska olen itse vahvasti sitoutunut minun ihanaan ja rakkaaseen mieheeni. Minulle ei ole olemassa ketään muuta.
Mutta minusta tuntuu että tämän tyypin kenkä puristaa nimenomaan siitä että mieheni on maahanmuuttaja ja tämä urpo on joku rasisti.
Oispa kiva tietää onko muille sattunut tämän tyyppistä.
ap.
että "mitä jos laitan tämän viestin eteenpäin vaimollesi, niin testataan naisten solidaarisuudella se "kunnollisuutesi", uskoton ja epärehellinen pettäjä. Kaikesta sä unta näätkin, hoida perheesi ja jätä mut rauhaan."
Etköhän saa olla rauhassa.
että "mitä jos laitan tämän viestin eteenpäin vaimollesi, niin testataan naisten solidaarisuudella se "kunnollisuutesi", uskoton ja epärehellinen pettäjä. Kaikesta sä unta näätkin, hoida perheesi ja jätä mut rauhaan." Etköhän saa olla rauhassa.
Tai sitten laitas viestin suoraan vaimolle ja sanot, että tekee jotain tuolle ukolleen, sinä et jaksa kuunnella tuollaista vonkaamista.
Kovasti on ihmetelty voiko mamu olla kunnollinen ja uskollinen ja miksi ei tämä ihana suomalainen kelpaa. Minäkin satun olemaan ihan hyvän näköinen, joten ilmeisesti se syö miestä. Onneksi minulla alkaa jo ikää tulla sen verran, etä loppuu ruinaamiset.
Ihme hommaa... Kunnollinen.