Pakettitalon viimeisen 10 vuoden sisällä rakentaneet, vetääkö ikkunoista, nurkista tai ovista?
Kommentit (7)
rakensi myös kannustalon ja on niin tiivis, että jos haluaa takkaan tulen, on ovi avattava sitä ennen että edes jonkunlainen veto syntyy.
rakensi myös kannustalon ja on niin tiivis, että jos haluaa takkaan tulen, on ovi avattava sitä ennen että edes jonkunlainen veto syntyy.
oli teetetty Jukka talolla, hyvä oli, ei vetänyt eikä työntänyt - naapurin kastellissa jäätyi huoneen nurkka sisäpuolelta! Kaikissa voi onnistua tai mokata.
rakennuksen kulmilla jokin patenttoitu systeemi.
Vähän aikaa oltiin Kastellin talossa vuokralla, se nyt ei varsinaisesti ole pakettitalo, koska on vain lautakasa saavuttuaan ja riippuu urakoitsijasta, miten taitava on. Ja siellä veti ja paljonkin! Putket jäätyi yläkerran vessaan. Päätettiin silloin vuokralla ollessa, ettei ainakaan sitä "talopakettia" oteta ikinä.
tuo Puutalo on ihan talotyypin nimi heillä.
Varsinkin yhdessä nurkkahuoneessa tuntuu, että ikkunan lähellä vetää kovasti.
hyvin pysyy lämpö sisällä myös lämpökameralla mitattuna. Talopaketti on Kannustalon Rauhala ja rakennusvuosi 2006-2007