Mitä joululahjaksi 1v 10kk pojalle?
Heitelkäähän ideoita. Sinänsä helppoa ostaa noin pienelle, mutta onko jotain hittituotetta tai jotain mitä itse haluaisit taaperollesi?
Kommentit (8)
se lahjojen avaaminen ole ilo? pehmonalle
saa pienen Brio-junaradan ja parkkitalon. Lauri-kilpa-autotavaraa ja kylpyvaahtoa.
Vaatteet on kivoja, samoin kirjat ja palapelit, joissa isoja paloja tai nuppipalapeli. Kylpylelut myös kovassa käytössä.
Kotona leikkii eniten puujunalla, johon saa eläimiä kyytiin ja työnnettävillä autoilla. Lukee usein kirjoja ja rakentelee duploilla.
Itse teen pojalle kirjan, jossa tuttujen ihmisten valokuvia.
se lahjojen avaaminen ole ilo? pehmonalle
Niistä suurinta osaa ei edes saa antaa alle 3v lapsille. Lisäksi en eivät jaksa kauaa kiinnostaa, tylsät möllykät.
Joku kehittävä lelu voisi olla kiva, nuppipalapeli, duplot tms. Vauvanukke tai leikkiastiat on myös hyvä, usein tuon ikäiset tykkäävät leikkiä samastumisleikkejä.
Ja hittinä niissäkin saa vaikka Cars-sarjaa ;)
Niillä on pitkä käyttöikä.
Tai kirja tai joku kiva levy.
Lahjaksi saa mm. Duploja, kirjoja (ei niitä paksusivuisia vauvakirjoja), Muumi-pelin, vaatteita, pikkuatoja yms. auto-juttuja :)
Meillä 1v8kk rrrrrakastaa sitä ja rakentaa aamusta iltaan :)
Välillä vaihdetaan Duploihin ja viikonloppuisin poitsu katsoo dvd:ltä pari jaksoa Maisaa :)
Joten tossahan ne on mun ehdotukset! :)
Brion kilpa-auto tai sellainen musta vedettävä mäyräkoira. Noita itse katselin lahjaksi.