Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Itsetehtyä toffeeta vai itsetehtyä saippuaa?

Vierailija
27.11.2010 |

Kumpi sinua miellyttäisi joulupaketissa?

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kosmetiikassa on niin makuasia minkä tuoksuisista pitää jne. Ja ihoni kuivuu palasaippuasta. Toisaalta karkitkin on niin makuasioita ja jouluna tulee muutenkin syötyä paljon makeeta

Vierailija
2/5 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kumpaakaan, mielummin vastaanottaisin sinulta kivan kuulumispuhelun tai vaikka kirjeen. Krääsällä ei tee mitään, mutta ihmisenä olet tärkeä.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta saippua joo, jos tiedän että tekijä osaa hommansa. Valmiista massasta tehdyn hyväksyn keneltä tahansa.

Vierailija
4/5 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mutta kieltämättä myös toffeeta olisi kiva saada.



Panostaisin joka tapauksessa paketointiin.

Vierailija
5/5 |
27.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiva tarjota kauniista rasiasta ja kertoa että olet sen tehnyt käsin. Maistelussakin on jotain mieltä kun ei ns. tarvitse yrittää kommentoida Marspatukan ja Snickersin eroja vaan kyseessä on jonkun itse tekemä herkku. Paljon persoonallisempaa.



Saippuasta tulee kivannäköinen lahja mutta käytännössä usein ensinnäkin jää koristeeksi koska harva oikeasti nauttii palasaippuasta (muutaman käytön jälkeen ei enää edes ole nättiä) ja muutenkin kaikilla meillä on kaapit täynnä melkein mieluisia kylpyjuttuja. Eri asia on jos vaikka rakastat kanelia ja kaveri tekee sinulle kanelisaippuaa koska sitä ei saa kaupasta tms.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan viisi viisi