Isorintaisille kysymys
Tuli tuosta piilariketjusta mieleen, kun aloittajaa korpesi se, että sinisilmäiset kaverit huijaa piilarien avulla olevansa ruskeasilmäisiä, niin jos tulisi markkinoille pilleri (vaikka joku hormonivalmiste), jonka avulla kaikki saisivat itselleen luonnollisen näköiset DD-F- kupit, niin ärsyttäisikö se teitä? Nytkinhän on toki silikoneja mutta ne näyttävät yleensä typerämmiltä kuin aidot tissit.
Kommentit (10)
Pitäisin heitä vain typerinä. Miksi ihmeessä joku haluaisi tällaiset hinkit?
Terv. G-kuppi
mieluummin pienet. Nyt imettäessä on c-kupit jos ei jopa d:tkin nippa nappa jossain malleissa. Enkä tykkää, toivottavasti pienenevät niinkuin ennenkin imetyksen loputtua.
Minullakin on yhdet liian isot liivit, joilla tekeydyn vieläkin isompipoviseksi toisinaan, ihan vain huvikseni.
vähän pienenis nää hinkit.
Ei ärsyttäisi. Ehkä pienirintaiset vihdoin tajuaisivat, ettei elo tällaisten lollojen kanssa ole mitään juhlaa.
i-kuppi
ainakin miehet tykkää, ettekä joudu kuulemaan vinoilua ulkonäöstänne. Ehkä joltain kateelliselta naiselta, mutta siitähän ei kannata välittää. Itselläni on c- kuppi mutta minua on monta kertaa haukuttu ihan miesten taholta rintojen pienuudesta. Tai ainakin eksä oli sellainen.
ainakin miehet tykkää, ettekä joudu kuulemaan vinoilua ulkonäöstänne. Ehkä joltain kateelliselta naiselta, mutta siitähän ei kannata välittää. Itselläni on c- kuppi mutta minua on monta kertaa haukuttu ihan miesten taholta rintojen pienuudesta. Tai ainakin eksä oli sellainen.
aika rumia kommentteja rinnoistani. Kolmen vuoden ajan yläasteella eräs poika kutsui minua lehmäksi. Ja silloin rinnat olivat vasta dd-e-kokoa. Aikuisiälläkin olen saanut muutamaan otteeseen kuulla rintojeni olevan vastenmieliset lollot. Oma siippa onneksi pitää rinnoistani.
-i-kuppi
itselläni oli ennen F-kuppi ja vihasin niitä! Ja olin muuten normaalivartaloinen/hoikka, joten oli todella vaikeaa jo löytää sopivia vaatteita, paidat aina liian isoja tai kiristivät rintojen kohdalta jne. Rintsikat pystyi ostamaan vain erikoisliikkeistä, ovat kalliita ja sielläkin valikoima usein pieni. Hartiat usein jumissa jne. Imettäessä rinnat olivat sitten jo valtavat (maitoa tuottivat kyllä hienosti;), mutta onnekseni rinnat pienenivät aina yhden kuppikoon imetyksen jälkeen, eli nyt on D-koko ja olen ikionnellinen!
Pitäisin heitä vain typerinä. Miksi ihmeessä joku haluaisi tällaiset hinkit?
Terv. G-kuppi
Täällä toinen G-kuppilainen (raskauden ja imetyksen jäljiltä). Harmittaa, paljon. B-C olisi sopiva kuppikoko, jos itse saisi päättää.
suuret rinnat koska minusta ne näyttää sopusuhtaisemmilta kuin pienet tai keskikokoiset. Ei nyt mitään valtavia meloneita mutta joku dd- e kuulostaa sopivalta. Mutta näillä mennään koska silikonit on kauhean näköiset (ilman vaatteita).
Saisin minäkin kaupoista sopivia, edullisia vaatteita ja rintsikoita.
DD-kuppi