Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Paniikkihäiriöstä/masennuksesta kärsivät: onko lapsillasi mitään oireilua

Vierailija
02.11.2010 |

sellaista jonka voisit ajatella olevan samantyyppistä kuin itselläsi tai onko oireilua, joka voisi olla seurausta siitä että sinä olet voinut huonosti?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
02.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

tosin paljon lievempänä. Eli tarkkailee mua paljon, on kauhean kiltti ja kultainen suurimman osan aikaa. Minä en lapsena voinut kapinoida omia vanhempia vastaan ollenkaan koska olivat niin rikki, mun lapsi sentään voi.

Vierailija
2/3 |
02.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja se ilmeni mm. siten että hän sai pari kertaa autolla ajaessa niin pahan kohtauksen että joutui lopettamaan autolla ajamisen, ei siis ole ajanut enää vuosikausiin.

No, en ole koskaan ajatellut että tämä olisi tarttuvaa, mutta olen viimeaikoina huomannut että kädet hikoilee, tärisee ja sydän tykyttää kun täytyy yksin lähteä ajamaan, varsinkin nyt odotan oikein kauhulla kun liukkaat kelit alkavat. Toivottavasti ei mene pahemmaksi, mulla ei olisi oikein varaa lopettaa autoilua.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
02.11.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mitä itselläni - onneksi. Tai sitten kieltäydyn näkemästä oireilua, mutta en kyllä usko että näin on... Olen kyllä käynyt terapiassa ja hoidan itseäni parhaani mukaan, jotta en sairastuttaisi lapsia.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kaksi