Lue keskustelun säännöt.
Vittu toi Marika on tyhmä!!
28.10.2010 |
Ei voi tuomitakaan, kun ei tiedä miltä eläimestä tuntuu, jos sitä joku ihminen hässii. Kun se eläin ei osaa puhua. Huhuhuijaa.
Kommentit (3)
Eihän koira kärsi seksistä, sehän nauttii siitä. Ei eläintä tällöin vahingoiteta. Sama asia kun hevosenkin aknssa, jos se ei pitäisi niin antaisi kyllä kaviota. Ja lehmäkin joustaa ja on mukana. Ei ole sattumaa miksi jotkut eläimet ovat ihmisten kotieläimiä.
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Marika sanoo, ettei hyväksy sitä ja se on inhottavaa. Se tosiaan vaan lähti LÄPÄSTÄ heitosta ja siitä ihmisnäkökulmasta, ei eläimen oikeuksista (mistä pitäisi).
http://www.bigbrother.fi/uutiset.shtml?1213671
se vaan lähti Marikalta liian ihmiskeskeisestä näkökulmasta. Siis eihän se eläin todellakaan välttämättä kärsi siitä millään lailla, jos se ei päälle näy, niin se on mahdotonta sanoa. Mitä Marika unohti oli yleisen tason eläinoikeudet, eli ei ne mitään panopuita ole. :D
Marika vaan puhui niistä rajoista mitä ihminen voi tehdä koska se "tuntuu hyvältä". Keskustelu kaikesta on sallittua ja tarpeellista.