Allekirjoittakaa tämä adressi
Ajattelin vauvalehden foorumin olevan hyvä paikka tälle adressille.
Täällähän käytiin elokuun alussa keskustelua,joka käynnisti nettipedofiileja vastaan toteutetun kampanjan Suomi24 Sexchatissa.
Aihetta hieman sivuava adressi löytyy tuon linkin takaa.
http://www.adressit.com/piste
Kommentit (13)
Jos tuollaisen adressin allekirjoitit
liian nuorekas pukeutuminen ja alaikäisiltä näyttävät täysi-ikäiset. Ne voisi lähettää vaikka Thaimaahan.
Miksikö?No siksi koska alaikäiseltä näyttävät henkilöt eivät voi ulkonäölleen mitään.Seikka josta ei sinänsä liene tarpeen erikseen mainita.
Eivätkä tämän näköiset ihmiset myöskään pyri tuomaan itseään tieten tahtoen esiin minään seksisymboleina,joiden tarkoituksena olisi nimenomaan pyrkiä kiihottamaan nuorista henkilöistä kiinnostuneita ihmisiä.Poislukien ne henkilöt jotka pestautuvat tällaisiksi teinimalleiksi.Sama pätee nuorekkaaseen pukeutumiseen,sillä on henkilölle itselleen yleensä joku muu tendenssi kuin edellämainittujen vaikutusten aikaansaaminen.Eihän kukaan normaali aikuinen pukedu tarkoituksellisesti kakaran näköiseksi.
Vanhemmat puolestaan voisivat itse kiinnittää huomiota lastensa pukeutumiseen.Asia jonka varmasti jokainen meistä huomaa taas viimeistään kevään tultua,kun napapaidat ym taas kaivetaan komeroista esiin.
Vai niin Nostetaampa kommenttisi kaikkien näkyviin.
No niin! Nyt kaikki voivat lukea että katselen pornoa jonka näyttelijät ovat kaikki täysi-ikäisiä ja lain kaikki kiemurat täyttäviä.
Kyllä nyt H-Ä-V-E-T-T-Ä-Ä-!
Ajattelin vauvalehden foorumin olevan hyvä paikka tälle adressille.
Täällähän käytiin elokuun alussa keskustelua,joka käynnisti nettipedofiileja vastaan toteutetun kampanjan Suomi24 Sexchatissa.
Aihetta hieman sivuava adressi löytyy tuon linkin takaa.<a href="http://www.adressit.com/piste" alt="http://www.adressit.com/piste">http://www.adressit.com/piste</a>
ihmeessä allekirjottaisin?
Tietenkin allekirjoitan jos voin siten edes jotenkin vaikuttaa.
On kirjattu adressiinkin.Olen seurannut sen saamaa vastaanottoa ja yllättnyt sen saamasta vastustuksesta.Esimerkiksi Suomi24 foorumilla jonne se on ollut linkitettynä sitä on vastustettu runsaasti.
Olen kuitenkin sitä mieltä että se tulee hyvään tarpeeseen.Tuon lajityypin aikuisviihdejulkaisuissa voi hyvinkin olla esitettynä kohtauksia joissa aikuiset esittävät täysin lapsia.Tällaista viihdettä voivat myös tuottaa pedofiilirenkaat,jotka ovat keksineet,että tuolla viihdemuodolla he voivat kiertää lakia ja valmistaa toisilleen tätä taipumuksiinsa vetoavaa viihdettä.Ja näin myös rahoittaa ajatuksiaan tukevaa ja promotoivaa toimintaa.Tällaista viihdettä on ollut myynnissä täysin laillisesti toimivissa liikkeissä.Ja se on omiaan myös antamaan singnaalin,että tällaisia taipumuksia pidetään hyväksyttävinä samalla hämärtäen etenkin nuorten ihmisten käsitystä sallittavuuden rajoista tällä alueella.
Tietenkin allekirjoitan jos voin siten edes jotenkin vaikuttaa.
Kiitos allekirjoituksestasi:)
Minä allekirjoitin.Kannatettava asia.
kirjoittaa ei ole suurikaan vaiva.
katson teinipornoa edelleenkin jos huvittaa. Jos esiintyjät ovat laillisen ikäisiä niin so what -ette kai te nyt sentään niin typeriä ole että luulette vaikuttavanne ihmisten mielikuviin tms?
Ei nyt vaan huvita fantasioida kolmekymppisistä suonikohjuisista peräpukamakokoelmista -sori... lol.
Nostetaampa kommenttisi kaikkien näkyviin.