Neljän tähden illallinen - kommentteja?
Mato Valtosella oli tosi hieno kesämökki mutta menu oli turhan erikoinen, perinteisempi ja suomalaisia raaka-aineita sisältävä menu olisi sopinut paremmin miljööseen.
Mikael Hytönen oli kyllä erikoinen tapaus.
Saapa nähdä millaista ruokaa Hanna Partanen tekee tänään.
Kommentit (25)
Jos ei pidetä makeasta, ei marista miten "mä en välitä makeesta" ja "tää on niinq yybermakeeta" vaan jätetään syömättä tekemättä asiasta numeroa. Jos ei pidetä savun mausta, ei julisteta äänekkäästi ettei pidetä savun mausta vaan jätetään syömättä tekemättä asiasta numeroa.
on pyöreän näköinen
Asiallisessa painossa ikäisekseen. Nimimerkillä itsekin aikanaan kossa 34 neljä meuhkannut, että kuinka kukaan voi päästä itsensä tuollaiseksi hirveäksi läskiksi kokoon 38. Nyt Hannan ikäinen ja samoissa lukemissa, ja tuttavapiirin "hoikimpia". Ja kannattaa muistaa että tv lisää sen 5 kg.
Aivan ihana menu, söisin kirkuen!!! Kauhean ennakkoluuloisia vieraita. Varsinkin, kun kuuluisa ravintoterapeutti kommentoi, tunsin myötähäpeää.... :( No, tänään saadaan nähdä kevytruokia. Blaahhhh.....
Noh, tämän ohjelman idea on arvostella toisen illallinen, joten :DDD
Jos ei pidetä makeasta, ei marista miten "mä en välitä makeesta" ja "tää on niinq yybermakeeta" vaan jätetään syömättä tekemättä asiasta numeroa. Jos ei pidetä savun mausta, ei julisteta äänekkäästi ettei pidetä savun mausta vaan jätetään syömättä tekemättä asiasta numeroa.
Eli kun tarkoitus on antaa pisteet illallisen jälkeen sekä ruuasta että tunnelmasta, niin vieraiden on ookoo unohtaa käytöstavat ja haukkua ruokia siinä ruokaillessa?
ps. se on sen englantilaisen ohjelman nimi, joka on "Arvostele mun illallinen" tämä suomalainen versio on "Neljän tähden illallinen" ;)
Menu oli loistava ja puitteet hulppeat. Se Partanen on järkky, ja häpesin silmät päästäni, kun ravitsemusterapeutti ei ymmärrä mitään ruuasta. Näkee ruuan näemmä kaloreina ja hivenainena pelkästään, boooooring!
mitä todettiin Hannan painosta. Parikymppisenä minäkin olin hoikka ja olisin pitänyt Hannan kroppaa vähän "löysänä", mutta samoissa mitoissa olen nyt kolmikymppisenä. Mielestäni olen normaalipainoinen mutta en hoikka.
kyllä minäkin olen painanut 5 kiloa - vauvana! Tai jotaini tuollaista. Minusta on ihan asiallista että aikuinen, keski-ikäinen nainen puhuu naisen NORMAALIPAINON puolesta. Siis ettei tähtäimen aina tarvitse olla superhoikassa ja superurheilullisessa, rypyttömässä parikymppisessä tytössä. Oikeasti tämän asian sisäistäminen tekisi meidän kulttuurille niin hyvää! Ja naisilta vapautuisi paljon energiaa paljon järkevämpiin ja palkitsevampiin asioihin kuin oman painon ja ryppyjen kyttäykseen. Ja johan sitä jokin aika sitten julkaistiin tutkimuskin, jonka mukaan terveellisin painoindeksi on KÄYTÄNNÖSSÄ 25. Minun makuun pikkasen liikaa, mutta ei paljon.
Noh, tämän ohjelman idea on arvostella toisen illallinen, joten :DDD
Kaksoispistedeedeedee vaan itsellesi.
ei hän sentään keski-ikäinen ole, vaikka 31-vuotias onkin :)
Alle 40-vuotiaista ei puhuta keski-ikäisinä.
ja herkullisinta ohjelmassa on Henrik Rehbinder!!!
Nam!
sitten yhteen pötköön. Ne ,missä oli Jethro ja Sukari, oli kyllä huippujaksot. Meinasin kuolla nauruun.
Naurattaa :D. Onpas hieeeno tietämys leivistä, kun ihan kuidunkin määrän osasi suurpiirteisesti veikata; minä osaan saman ilman koulutuksia!
Se kommentoija on ärsyttävä, väkinäinen. Se kokki taas ihan mahtava, sanoo suorat sanat :D. Ei ole Hanna kummoinen kokki kun pitää guacamole ostaa purkissa ja marenkikakun pohjakin paloi xD.
Ps. Arvon ravitsemusterapeutti ei kyllä syö kovin oikein, jos suklaan & sokerinhimo on noin pahana. Hyvin näytti tietävän kevyttuotteista, mutta ikävästi dissasi maitohappokäymisellä valmistettuja tuotteita. Ne kun ovat etenkin talviaikaan erinomaisia vaihtoehtoja kasvihuonetomaattien tilalle!
Minä olisin tykännyt Mato Valtosen menusta. Olisi mukava syödä "erikoista". Huvila oli kyllä upea. Hanna Partasella on varmasti kevytmenu.
ruokaa. On ihme, etteivät ravitsemusalan ammattilainen ja tv-julkkis ole koskaan maistaneet / syöneet kampasimpukoita ja toinen ei kylmäsavulohta. Minusta menu oli todella hyvä ja houkutteleva. Ja ihana huvila ja fiksu isäntä!
menu oli minusta hienon kuuloinen ja varmasti maistui hyvälle... en ole koskaan syönyt kampasimpukoita, olisin mielellään maistanut. Jotenkin tuli niin ihmeellisiä kommentteja... yliyrittämisestä pudotettiin pisteitä jne.
Se Mikael oli varsinainen mussuttaja.. jälkkärikin karseinta evöööö. Sitä paitsi herran oma koti oli kuin pientä pintaremonttia-tarpeessa. Ja moinen mediahomo ( vai miksikä häntä ohjelmassa tituleerattiin) oli stailaamassa heteromiehiä... taitaisi olla omassakin kodissa stailaamisen tarvetta! Mielenkiinnolla odotan Hannan kokkauksia.....
Ja hieman ihmetyttää, että ravitsemusterapeutti on noin rajoittunut ruokien suhteen.
kyllä toooosi ankea,käsittämätöntä vinkumista minustakin ruoasta.Makkaraa niille olis vissiin pitäny grillata ,ku mökillä oltiin?? Meilläkin kyl tehdään usein rapuvartaita yms. grillissä,mut ollaanki n varmaan sit karmeita hienostelijoita??!! Mikä se oli se Hytösen letkautus parisuhdeseksistä maanantaina,"lopuksi nakataan soosit päälle"? Muistaako kukukaan?
Jos ei pidetä makeasta, ei marista miten "mä en välitä makeesta" ja "tää on niinq yybermakeeta" vaan jätetään syömättä tekemättä asiasta numeroa. Jos ei pidetä savun mausta, ei julisteta äänekkäästi ettei pidetä savun mausta vaan jätetään syömättä tekemättä asiasta numeroa.
Tosin onhan täällä ollut palsta mamoja, joiden mielestä jokaisella on "oikeus sanoa, jos ei pidä ruoasta". Paitsi heidän omista kokkailuistaan.
välillä toki tarpeettomia mutta usein aika nasevia.