olenko lesbo?
Olin viihteellä työkaverin kanssa (28vee nainen) ja istuimme iltaa monessa kuppilassa, sekä lopuksi yökerhossa, meillä synkkasi tosi hyvin ja juttelimme paljon. Yöllä menimme samaan taksiin ja hän pyysi minut "yömyssyille" kotiinsa. No, menin sinne ja istuimme sohvalla, juttelimme miehistä ja elämästä sekä duuneista, ja yht äkkiä hän tuli ihan kylkeeni kiinni ja suuteli minua...hölmistyin mutta humalapäissäni vastasin suudelmaan. Pussailimme varmaan vartin ja hän hyväili minua käsillään, ja napitti puseroani auki, riisuen myös toppinsa ja sanoi että on "bisse." Katselin hänen rintojaan ja menin jotenkin paniikkiin...sanoin että sori, mun pitää lähtee. Nyt duunissa ollessamme en saa ajatusta pois päästäni, hän näyttää minusta söpöltä vaikka olen naimisissa ja kahden lapsen äiti! Olenko lesbo, en saa tilannetta pois mielestäni!!!
Kommentit (7)
Etköhän ole "orastava bisse", jos jotain. Suurella osalla naisia mielenkiinto kohdistuu jossain vaiheessa toisiin naisiin, tavalla tai toisella (lesboseksin katselu, toisten naisten katselu "sillä silmällä", jopa suutelu tai sitten pidemmällekin). Eikä se välttämättä mitään tarkoita edes. Minä uskon, että ihminen (joka uskaltaa olla itselleen täysin rehellinen) ihastuu ihmiseen, ei sukupuoleen (vaikka se enemmistöllä kohdistuukin nimenomaan vastakkaiseen, koska se nyt vaan on kiinnostavampi heidän mielestään). Teillä synkkasi, viihdyitte ja sait lämpöä ja mukavan tuntuisia kosketuksia - paljonko muuta tarvitsee, että tuntee jotain ihastumisen tunteita? :)
Mitäpä tuosta siis, herkuttele ajatuksella vapautuneesti mutta muista, että olet kuitenkin parisuhteessa. Ihan hienoa että vetäydyit, koska onhan myös toisen naisen kanssa duunailu pettämistä, ellei kumppanin kanssa olla toisin sovittu. Muutenkaan välttämättä työkaveri ei välttämättä ole paras kohde, oli sukupuolet miten päin vaan.
T. nainen, joka myös tuntee mielenkiintoa naisia kohtaan, mutta seurustelee, joten ei voi viedä asiaa pidemmälle... (siinäpä vasta nimimerkki! :D )
Et oo lepakko.
Mut voisit kokeilla kimppakivaa. Sinä, miehesi ja se bisse. Ä
Itse halusin kokeilla olla naisen kanssa kun oli 21 vee, ja kolmekymppinen naisopeni iltalukiosta houkutteli ;) Poikaystäväni vastusteli asiaa ja piti sitä pettämisenä...kunnes sanoin että hän saa tulla mukaan jos tahtoo, ja tahtoihan hän. Siinä 2n + m jutussa oli turvallista että oli oma poikakamu mukana, ja nainen oli vieläkin muisteltuna upea ja aistillinen, poikakamuni rakasteli häntä ja minä autoin...ja sama moneen kertaan erilaisin variaatioin.
Ei nainen ole lesbo vaikka kuinka tyttöä suutelee, rakastelukaan ei ole vielä tae siitä. Tommosta sattuu aika monelle humalassa.
En näe siinä mitään pahaa. Jos saisin tilaisuuden niin olisi jopa kiihottavaa katsella ja jopa mennä mukaan.
Nuorempana se tuntui jännältä ja sitten pari kertaa kokeilin. Kivalta se tuntui, mutta ei omalta ja siihen jäi kokeilut. Kokeile sinäkin niin sitten tiedät tahdotko sitä enemmän. Jos et => hetero, jos sekä että => Bisse ja jos vain naista => Lepso.
Eipähän tarvi sitten kiikkutuolissa miettiä asiaa ja miehen miettiä jotta mitä se tuo toinen tuossa miettii.. =)
Luulisin...kaksi naista peuhaamassa lienee miesten fantasia nro 1 ;)
Ei nainen ole lesbo vaikka kuinka tyttöä suutelee, rakastelukaan ei ole vielä tae siitä. Tommosta sattuu aika monelle humalassa.