Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Naapuri, ja naapurin autopaikka.

Vierailija
13.10.2010 |

Olemme muuttaneet tähän taloon noin kaksi kuukautta sitten (vuokralle). Talonmies sanoi että katsoa tyhjä autopaikka ja ilmottaa siitä sitten, kun olemme sen käyttöön ottaneet. Viikko autopaikan käyttöönoton jälkeen postiluukusta tuli lappu jossa paikan kerrotiin olevan varattu. Vaihdoimme viereiseen paikkaan.



Nyt lähinnä ottaa päähän, että mistä hitosta kukaan voi tietää, että se paikka on varattu, kun heidän auto on AINA vieraspaikalla. Toki sitä vieraspaikkaa tarvisitvat vieraatkin autoilleen.

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

numero joka paikalla, ja vieraspaikoilla lukee tietty vieras, Jokaiselle asunnolle kuuluu yksi parkkipaikka.

Vierailija
2/2 |
13.10.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

joka ajoi keskelle tolppaa vaikka tolpan molemmille puolille olisi pitänyt mahtua autot. Se ääliö vei kaksi paikkaa, vähän aikaa aina muisti parkkeerata oikein kun lappua laitoin. Muutenkin tosi röyhkeä tyyppi.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: neljä yksi kolme