Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Onpas hankalaa iloita ja suruta samaan aikaan...

Vierailija
23.09.2010 |

mummoni on sairaalassa,lääkäri sanoi että ei menee montaa päivää tai viikkoa, käytiin eilen katsomassa ja hyvästelinkin jos ei nähdä. mummo odottaa kuolemaa,on jo odottanut pitkään kun on aina sairas ja on valmis lähtemään. nyt sitten kun kunto romahti ja sai 2 sydäninfarktia niin heikolta näytti, oli lisäksi ihan turvoksissa ja ei saanut kunnolla henkeä.

tänä aamuna tein testin jossa luki että raskaana=)

tuntuu että kun joku kuolee niin alkaako uusi elämä vai pitääkö jonkun kuolla että alkaa uusi elämä.

mummo aina puhui että on seuraava elämä ja mietti miksi syntyy siinä, voisiko mummon olla lapseni? siis nämä ihan pöhköjä mietteitä...en tosissani usko näin mut jotenkin vaistot tuntuu näin.

ollaan viime talvesta yritetty tätä kolmatta ja miten juuri nyt tärppäs, ja viikonloppuna pitäs vasta menkat alkaa joten etuajassakin näytti. menen tänään kertomaan mummolle raskaudesta jos ehdin vielä ja ettei kunto ole huonontunut et ymmärtää.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jolloin joutuu väkisinin pysähtymään syvälisten asioiden ääreen. Tuohon ei varmasti kukaan voi antaa vastausta, että pitääkö jonkun kuolla ja tehdä tilaa uud elämälle, mutta kyllä se usein tuntuu niin menevän. Kaipa se on jokaisen itse sisimmässään vaan mietittävä oma tulkintansa.



Toivotaan että saat vielä mummollesi asian kerrottua, molemmat voitte tavallaan ilita elämän jatkumisesta luopuisen keskelläkin. Niinhän se on, että elämässä syntymä ja kuolema kulkevat käsi kädessä.

Vierailija
2/3 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vähän ot,

mutta viime sunnuntaina mökkitonttimme omistaja kuoli (jotain kaukaisehkoa sukua) ja minä sain serkun.

Siis toinen lähti kun toinen tuli.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

jotkut poistuvat ja uusia ihmisiä syntyy.