Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Hei, ihaNaiset, se ois kokkisodan paikka!!

Vierailija
13.10.2005 |

Mitäs hyvää (ja rasvaista) vois iltapalaksi tehä..ois munia, mozzarellaa, kermajuustoa ,kermaa.. ööh.. ehkäpä jauhelihaakin..plus muuta normijuttuja.. nyt jotain hyvää kaivattais..Siis suolaista sellaista. Vinkkejä??Niin joo,pekoniakin ois, tomaattia, kurkkua.. majoneesia.. pliis, vinkkejä?

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
13.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

taidan ottaa jogurtin jääkaapista ja mennä nukkumaan.

Vierailija
2/3 |
13.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

muovaa jauhelihasta ja munasta taikina, mausta. Leivo sisään nokare mozzarella ja sulje pulla tiiviisti kostein käsin painelemalla (niin, ettei juusto valu sulaessaan ulos). Kääri päälle pekoni, paista rapeaksi ja kypsäksi.



Älä laita jauhelihataikinaan kovasti suolaa, pekonissa sitä jo on itsessään.



Mutta esimerkiksi basilika, mustapippuri hyviä.



Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
13.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Se on vanhentunut teoria, että myöhään illalla ei saa syödä.



Aika moni kansakunta syö päivällisen vasta 22- (esim.- Espanjassa tehdään niin). Vastaavasti syövät sitten kevyesti aamulla ja päivällä lounaalla.



Kokonaiskulutus ratkaisee! Jos joku istuu iltaa miehen kanssa ja haluaa vähän juhlia kokkaamalla poikkeuksellisesti hyvää yöherkkua, niin anti palaa!



-se lihapullia suositellut-