Kotiäidin kapina
Esikoinen on leikkinyt koko aamun sisällä barbeilla ja istuu nyt kylvyssä.
Kohta syödään pitsaa ruuaksi.
Kommentit (7)
Esim. kerran kuukaudessa saunotaan aamuisin, ei mennä ulos jos ei huvita, tilataan pizza kotiinkuljetuksella ja syödään se telkkaria katsoessa.
Lapset tykkäisivät varmasti ja uskon, että ne parhaimmat lapsuusmuistot sitten isona olisvat just näitä..=))
päivä olisi jonkinlainen kapina normi arkea vastaan!
Niin ja kyllä, tuntisin sitten jossakin vaiheessa iltaa jopa huonoa omaatuntoa etten tehnyt "tänään mitään, mitä olisi pitänyt".
Tää on kyllä täysi kapina meidän arkea vastaan ;)
On ehkä toinen arkipäivä vauvan syntymän jälkeen (no, lukuunottamatta miehen isyysvapaata), kun ei olla puistossa tai kerhossa.
Vähän hirvittää, saako tuon lapsen päiväunille ilman ulkoilua, mutta ehkä 1 tunnin kylpy edes vähän väsyttää...
päivä olisi jonkinlainen kapina normi arkea vastaan! Niin ja kyllä, tuntisin sitten jossakin vaiheessa iltaa jopa huonoa omaatuntoa etten tehnyt "tänään mitään, mitä olisi pitänyt".
Esikoinen on leikkinyt koko aamun sisällä barbeilla ja istuu nyt kylvyssä.
Kohta syödään pitsaa ruuaksi.
ERilainen ja mukava päivä. Pitäkää hauskaa!