Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.
Tervetuloa lukemaan keskusteluja! Kommentointi on avoinna klo 7 - 23.

Leivontakauppoja/tarvikkeita Tukholmassa

Vierailija
21.09.2010 |

Olisiko kellään tietoa onko Tukholman keskustan läheisyydessä leivontaan erikoistunutta liikettä tai onko jossain tavaratalossa erikoisen hyvä leivontaosasto. Tarve olisi esim. elintarvikeliimalle, vaahtokarkkimassalle, silikonimuoteille jne. Vastaavia kauppoja Suomessa esim. Confetti, Ullanunelma ja Bake and party jne.

Kommentit (3)

Vierailija
1/3 |
22.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

kiinnostunut ole löytänyt mitään Tukholmasta, voih mä kun niin innolla jo odotin risteilyä sinne jo ihan tuonkin vuoksi :(

Vierailija
2/3 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

juu, ei tietoa... mutta vastaavia tuotteita saa Suomesta, ja varmasti samoihin hintoihin kuin Ruotsistakin saisi. Ei leipominen käisttääkseni ole sellainen trendi (varusteluineen) kuin mitä Suomessa nyt on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/3 |
23.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Vitsi, kun en muista nimiä, mutta juuri keväällä kävin Tukholmassa ja törmäsin muutamiin kauppoihin, joissa oli ihania silikonivuokia pikkuleiville jne.



Yksi oli siinä vanhassa kaupungissa (ihan pääkävelykadun varrella).