kysymys naisille, peppuseksistä...
Miestäni ei kiinnosta yhtä usein kuin minua ns. normaali seksi (johtuen varmaan siitä, että olen raskaana ja entisten synnytysten jälkeen paikkani ovat hetkessä "ylikosteat" ja venyneet liian väljiksi). Hän ei siis tunne juuri mitään normaaliyhdynnässä :(
Noh. Kokeilimme tässä joku aika sitten minun ruinaamanani peppuseksiä. Hän nautti kireämmästä reiästä suunnattomasta ja minustakin ajatus ja tilanne oli kiihottava. En vaan silti tuntenut oikein "mitään" itse yhdynnässä. Nyt siis kyselenkin teiltä kokeneemmilta, missä asennossa peppuseksi tuntuu naisesta parhaalta. Tai muita vinkkejä peppuseksiin naisen kannalta.
Kommentit (9)
Ei tietoakaan mistään kakkahätä-tunteesta. Orkkuja tulee helposti. Parhaiten orkkuja saa jos saa ensin klittaorkun.
, eikä kaikki ole samanlaisia, meillä parhaalta tuntuu kun tarpeeksi kauan saa sitä kyytiä, tosin perä löystyy aika nopeasti eikä kummoista puristusta ole vaikka ukolla paksu kulli.
sulkijalihas sen verran tiukka, että mies ei ole kokonaan päässyt sitä kautta sisääni ja minuun vain sattuisi.
Ensimmäinen mies eteni täysin mun ehdoilla. Ensin normia esileikkiä ja panoa niin että olen tosi tosi kiihottunut ja sitten paljon liukkaria, ei mitään kiirettä. Mies tuli minuun takaa, oltiin molemmat kontillaan ja minä "peruutin" kalun sisääni. Pikkuhiljaa ja kokoajan tietoisesti itseäni rentouttaen. Lopulta iso (ja tää on sitten tosi isokaluinen mies) oli kokonaan sisälläni ja tykkäs tosi paljon mutta liikkui hiljaa ja varovasti mun toiveen mukaan. Siirryttiin niin, että mä makaan mahallani ja mies on päälläni kokonaan. Oli todella ihanaa mullekin! Ja mies sai orkun aika äkkiä ;-)
Toinen kokemus oli takaapäin suihkussa, minä nojasin seinään. Ja liekö sitten miehen innokkuus (nuori 26v.) vai mikä mutta tää asento kyllä vähän sattui :-( Mutta en myöskään itse pystynyt täysin rentoutumaan siinä asennossa ja mies oli tosi tosi innokas, ja "pani" liian lujaa.
Jatkossa haluan niin, että mä saan määrätä tahdin ja nauttia myös!
ikää jo 33 vuotta. Kuvittelisin olevani innokas vielä kauan, enempi se on naisesta kiinni.
Ja liekö sitten miehen innokkuus (nuori 26v.) vai mikä mutta tää asento kyllä vähän sattui :-(
olla selälläni jalat miehen olkapäillä, näin hänkin ylettyy hyväilemään klitoristani, jos on tarvis. Tässä(kin) asennossa nainen voi hyväillä myös itse itseään. Dildo ykköseen ja vaikka sormet/vibra klitalle tuomaan lisäkiihoketta ;)
Voit myös ratsastaa ja mies voi hieroa klittaasi, jos ei muuten tunnu juuri miltään.
Takaapäinkin peppuseksi on taivaallista ja siinäkin on vaan mielikuvitus rajana... Enjoy! ;)
N29
oon myös raskaana ja nyt peppuseksi sujuu ihan helposti. ennen odotusaikaa täytyi lämmitellä kunnolla ja vain hyvin kiihottuneena oli mukavaa. ison mahan kanssa mukavin asento minusta on tältä palstalta opittu "kyljellään takaapäin" eli mies makaa poikittain minuun nähden kyljellään ja minä selälläni jalat koukussa miehen kyljen päällä. tässä on mukavan rentoa olla ja voi itse hieroa klittaa ja laittaa vaikka sauva pimppiin samalla kun mies on pepussa tai toisinpäin - sauva on tai pepputappi on pepussa ja mies pimpissä. mä saan ainakin megaorkkuja peppuseksistä, mutta en ilman klitan kiihotusta. ja tietysti ne perinteiset varoitukset on paikallaan; varovasti, paljon liukkaria ja naisen ehdoilla eikä pepusta pimppiin. ihanaa, kun koko ajan peuhataan peppuseksiä ja muutakin. n 26 rv 33
Sääli...
mä saan ainakin megaorkkuja peppuseksistä, mutta en ilman klitan kiihotusta.
että olisi kova kakka hätä....