Millä tavalla miljonääriäidit ovat rahansa ansainneet?
Kommentit (22)
väärän miehen olen valinnut. Rikas mies olisi pitänyt valita ja sitten vaan ulkomaille asumaan palvelijoiden keskelle. :)
Ja vaalea asuu lasten kanssa - ilman miestä - hervottomassa lukaalissa VUOKRALLA, mitä järkeä??!! Ja nyt kun mies kuoli, niin on varmaan jo tulossa maitojunalla kotiin.. Rahat firman nimissä, vaimolle ei jää mitään.
Ikävä tapaus miten suomalaisen miehen kävi en edes vaivaudu katsomaan ns. mijonääriäitejä toivottavasti kaikki selviää että oikeus voittais.
pitää osata myös venäjää, onko hän tai miehensä venäläinen?
http://www.voice.fi/index.php?mw=Nina%20Grekin+miljon%C3%A4%C3%A4ri%C3%…
Molemmat on naineet rahaa.. Tumman lapset, puoliorvot, on isovanhemmilla hoidossa suomessa.. Sääliks käy niitä!
Ei kai pankkitoimihenkilönä kuitenkaan?
niillä mitään rahaa ole. Miehillänsä on...
Asuvat vuokralla ja Ferrari on miehen nimissä. Missään näissä hienoissa pintapaikoissa ei näitä naisia tunnettu kun toimittaja otti asioista selvää.
Kyrpää nuolemalla nuo vehkeet on saatu käyttöön, ei siinä sen kummempaa.
Molemmat on naineet rahaa.. Tumman lapset, puoliorvot, on isovanhemmilla hoidossa suomessa.. Sääliks käy niitä!
Maria eli blondi asuu lastensa kanssa kolmisin. Ja se brunette Nina esitteli (oikeaa) kättään ja sanoi ettei ole vielä sormuksia mutta isoja asioita on tapahtumassa..
Taitaa olla aika yksinäistä näiden rakkauselämät. Ei pelkällä rahalla silti sitä aitoa rakkautta ostella tai saa. Säälittäviä isompia pissiksiä.
"Liv-kanavalla tänään alkavan Miljonääriäidit-sarjan toisella päätähdellä Nina Grekinillä on takanaan vaikeuksien liitto. Iltalehti uutisoi naisen ex-miehen hakeneen eroa viisi kertaa neljän vuoden sisällä.
Kuopiosta kotoisin oleva Grekin solmi liiton hyvätuloiseen ex-mieheensä vuonna 2005. Liitto ajautui vaikeuksiin kuitenkin jo yhdeksän kuukauden jälkeen miehen jättäessä erohakemuksen Helsingin käräjäoikeuteen. Hakemus peruttiin muutaman päivän jälkeen. Tämän jälkeen eroyrityksiä on miehen aloitteesta ollut neljä lisää, joista viimeinen oli lopullinen. Pariskunnalla oli avioehto, joten eron myötä kumpikin piti omaisuutensa itsellään. Liitossa syntyneet kaksospojat jäivät äidilleen.
Tosi-tv-sarja Miljonääriäidit kertoo kahden suomalaisen miljonääriäidin elämästä Espanjan Marbellassa. Muualla maailmassa formaatti on jo tuttu ja esimerkiksi Ruotsissa sarja kulkee nimellä Svenska Hollywoodfruar. Suomalaissarjan ensimmäinen osa nähdään tänään Liv-kanavalla 20.00.
Lähde: Iltalehti"
Ja toisen mies kuoli. Raha ei ehkä sitten tosiaankaan tuo onnea.....
Liv-kanavalla viime keskiviikkona alkanut ”Miljonääriäidit” -sarjan toinen tähti, kuopiolaistaustainen Maria Alanen, on mäkimaajoukkueen valmentaja Pekka Niemelän sisko. Alasen isä on myös tunnettu Kuopiossa, Itä-Suomen yliopiston professori Pauli Niemelä.
Maria Alasen isä on paitsi sosiaalityön tutkija, myös pappi. Hän on ottanut osaa muun muassa kuopiolaiseen päätöksentekoon keskustapuoleen mandaatilla.
Miljonääriäidin veli, Pekka Niemelä on ennen Suomen mäkijoukkueen päävalmentajan tehtäviä valmentanut Ranskan mäkimaajoukkuetta. Pekka Niemelä toimi myös lähes neljä vuotta japanilaisen yritysjoukkueen, käytännössä Japanin maajoukkueen valmentajana. Niemelän valmentajaura alkoi 1997 Puijon Hiihtoseurassa.
Maria Alanen viettää suruaikaa, hänen liikemiesmiehensä kuoli elokuussa. Kuolleen aviomiehen isä, Heikki Alanen paljasti Lemminkäisen kartellin ”hintajärjestelyn” kilpailuviraston kuulusteluissa
http://www.kuopionkaupunkilehti.fi/Uutiset/Paikallisuutiset/Paauutiset/…
Mun mielestä ne molemmat on ihan symppiksiä.
Uutta tietoa blondi-Marian miehen kuolemasta
http://www.iltalehti.fi/uutiset/201011240153631_uu.shtml
Kateelliset akat täällä taas touhottaa. Ja ihan turha tulla selittämään että "mulla on omat rahat, en tartte miehen rahoja". Niin ette kai kun ei niillä miehellä edes rahaa ole ja tuskin pahemmin teilläkään. Jos nyt sitä rahaa sattuis teillä olemaan niin mites ne teidän miehet, pillua nuolemallako ne on teidän haaviinne saanut?
Niin niin ja muistakaa sitten lapsille teroittaa sitä kuka on rahat tienannut ja mitä kautta, "äiti otti isän kun nuoli pillua niin hyvin"
Niin se vaan on, jos toisella on varakkauutta ja toisella ei, niin ei siinä liitossa ole rakkautta ja ihan hulluahan se on että antaa puolison myös nauttia työnstä tuloksista eli rahasta, eiks niin?
Tunsin tän grekin kun oli Kuopiossa. Kävin nussii jonkun kerran.
Tumman naisen ex-mies on lasten isä, joka asuu suomessa. Lapset ei ole isovanhemmilla hoidossa.