Kannattaako yhtä kultasormusta lähettää kultarhaksi.comiin?
Mulla on vielä jossain kaapissa kihlasormus nuoruudesta.. mitäpä mä sillä teen, en voi sitä edes käyttää koska se on sen aikaisen poikaystäväni sormus, mulle siis ihan liian iso.
Mutta kannattaako vaivautua yhden sormuksen takia, korvaako edes postikuluja...?
Kommentit (5)
Mulla on vielä jossain kaapissa kihlasormus nuoruudesta.. mitäpä mä sillä teen, en voi sitä edes käyttää koska se on sen aikaisen poikaystäväni sormus, mulle siis ihan liian iso. Mutta kannattaako vaivautua yhden sormuksen takia, korvaako edes postikuluja...?
missa kasiteltiin juuri tata asiaa USAssa. Ei kannata, suurista lupauksista huolimatta yleensa kullasta sai n. 20% sen arvosta ja yhdessa sormuksessa ei ole paljonkaan materiaalia.
Vie kultasepalle, ne voivat vaihtaa toiseen tai tehda siita uudenmallisen.
ilmoittavat vaihtavansa ja ostavansa kultaa. Sinne veisin tuon.
joku tuollainen yritys ainakin oli, toivottavasti en saa nyt kunnianloukkaussyytettä jos olen väärässä.
Minkä levyinen kultasormuksei on ja mikä sen halkaisija on ? Olisin kiinnostunut ostamaan sen