Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Jonoista Espoossa

13.10.2005 |

Hei taasen,

onkohan kokemusta miten nopeasti pääsee laparoskopiaan ja mahdollisesti sitten lapsettomuushoitoihin Espoossa?

Siis onko julkisella puolella niin hirveät jonot kuin olen käsittänyt?

Sitten vielä, vaikuttaakohan ikä mitenkään siihen kuinka nopeasti pääsee eri toimenpiteisiin?

Minulla siis endometrioosi, ikää 35v ja lapsikin olisi suunnitteilla.

Yksityiselle ei viitsisi mennä, sillä hinnat siellä taitavat olla katossaan.

Ihanaa jos joku viitsii taasen neuvoa!!!

Kommentit (2)

Vierailija
1/2 |
13.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hei!



Mulle tehtiin laparoskopia juuri endon vuoksi tammikuussa 2005 Jorvissa. Jonossa olin 2,5 kk lähetteestä eli mielestäni todella nopeaa toimintaa. Leikkauksesta kuukauden päästä oli jälkitarkastus ja siitä minut ohjattiin Naistenklinikan jonoon. (Jorvissa ei tehdä ns. kovempia lapsettomuushoitoja, ne on kaikki keskitetty Naikkarille).



Jos et omalääkäriltäsi saa lähetettä Jorviin, siin suosittelen yksityistä gynekologia. Niin minä tein. Hoitotakuu tosin on saattanut helpottaa etenemistä.



Onnea matkaasi!



Nuru

Vierailija
2/2 |
17.10.2005 |
Näytä aiemmat lainaukset

saatiin me ainakin suoraan lähete Naikkarille. Kävin samariassa heinäkuun lopussa ja ens.maanantaina on ensimmäinen käynti.



Kannattaa pyytää suoraan naikkarille lähete, sillä jos jorvin kautta menet joudut silti juoksemaan myös naikkarilla. Siellä on kuulemma yleensä sama lääkäri koko ajan.



Birbebek

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi kaksi kahdeksan