Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Aloitin työt, mutta huomaan selvästi lapsestani kuinka hän kaipaa minua.

Vierailija
03.09.2010 |

Lapsi 1v3k ja selvästi ikävöi minua. Aamulla roikkuu lahkeessa ja haluaa olla sylissä, itkee kamalasti kun jää hoitajan kanssa kotiin. Töistä tullessa itku pääsee kun äidin näkee. Unille käyminen töistä tultuani on vaikeaa koska lapsi pelkää ilmeisesti että lähden taas.itkee julmetusti sängyssä ja rauhoittuu kun menen huoneeseen laittamaan takaisin selällee. ojentaa käsiään jotta pääsisi syliin. Lisäksi tutti oli ennen vain uni ja väsykiukku tuttina niin nykyisin sen on oltava jatkuvasti suussa,ilmeisesti lohduttautuu päivällä tuttiin. Voi mun pienokaista, ihan sydämmestä vihloo. lopetan työt joulukuussa ja palaan mussukan luokse kotia vielä ensikevääseen jossen pidemmäksikin aikaa.huoh.

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
03.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja hienovaraisemmin, mutta hävettää, että rahan takia kärsii. Jos tilanne yhtään pahenee, lopetan työt. Ajattelen, että kun lapsi ei ole vahingossa alkuaan saanut, niin hyvää huolta täytyy pitää :(

Vierailija
2/5 |
03.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mun lapsi taas tuntuu olevan oikein tyytyväien siihen, että on tarhassa. Tietenkin riemu on rajaton kun häntä menen hakemaan mutta kyllä sen huomaa kuinka toinen nauttii kavereiden seurasta ja siitä, että saa oikeasti touhuta kunnolla sen 5h mitä tarhassa on.

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
03.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Pitäisköhän sun pitää sitä lasta enemmän sylissä ja lähelä kotona ollessa? Olisit vaikka vierellä kun toinen koittaa nukahtaa. Reppana on ensin päivän erossa äidistä ja sitten kun äiti tulee kotiin ei vieläkään saa olla lähellä.

Unille käyminen töistä tultuani on vaikeaa koska lapsi pelkää ilmeisesti että lähden taas.itkee julmetusti sängyssä ja rauhoittuu kun menen huoneeseen laittamaan takaisin selällee. ojentaa käsiään jotta pääsisi syliin.

Vierailija
4/5 |
03.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

ja olen kova halimaan ja suukottelemaan,tyttöni myös.leikimme yhdessä ja käymme ulkona. Kotihommiakin teemme yhdessä =) Lapsi nukahtaa yksin joten en ala sylissä nukuttamaan vaikka mieli oikeasti tekisi napata vain pieni syliin ja antaa siinö tuhista. ei vaan kovin fiksua mielestäni,kohta saa olla hoitajakin syliin nukuttamassa ja minä aina iltaisin. Yksi ilta otin viereeni nukkumaan mutta siitä ei tullut mtn kun tyttö lopulta kikatteli vaan,lopulta nukahdettiin joskus myöhään yöllä:D

Vierailija
5/5 |
03.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Mun reilu 3v. tyttö 6h hoidossa 4 pvää viikossa ja on jo keskiviikkona aivan puhki... koko ilta menee väsykiukkuillessa:-(

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kuusi yhdeksän kaksi