Miehille kysymys/kysymyksiä
Pitkä seurustelusuhde takana ja nyt sinkkuna markkinoilla. Tatsi siihen, mistä miehet tykkää on hakusessa kun oli tämä yksi ainoa vuosikausien ajan.
Eli: häpykarvoituksesta: posliini vai muuten vaan siistitty?
Millaisista asioista miehet muuten tykkää että nainen sängyssä tekee? Vakkarini oli tosi konservatiivinen. Niin taidan olla tosi kokematon :-(
Ja sitten mietityttää kun ikää on jo 38. :-( Olen kyllä nätti, iskuyrityksiä riittää baareissa jne. mutta en mä minkään alusvaatemallin mitoissa ole. Ihan perushoikka (170cm/59kg) mutten treenaa, ja selluakin löytyy reisistä. Pelottaa siis riisuutua, että odottaako miehet jotain tosi treenattuja vartaloita!
Hitto kun on epävarma olo vielä tässä iässä!
Kommentit (14)
Häpykarvoituksen osalta makuja on melkein niin paljon kuin on miehiäkin. Joku tykkää kunnon pöheiköstä 70 -luvun tyyliin, joku täysin posliinista ja joku siltä väliltä.
Itse ehkä diggaan kaikista eniten "kiitoradasta" tai sitten pienestä tupsusta pillun päällä.
Mistä miehet tykkää sängyssä? No siihenkin on olemassa niin paljon eri mielipiteitä kuin pn miehiäkin, mutta tuskin kukaan pitää "lahnamaisista" naisista, jotka vain makaavat paikallaan ja antavat miehen tehdä kaiken työn.
Itse tykkään ihan normaalimeiningistä, mutta suuseksiä ja 69 pitää olla, eikä se kakkosen antaminen silloin tällöinkään ole pahitteeksi. Tietty jos siitä ei tykkää, niin ei sitä kannata pakolla yrittää.
38 ikä ei ole vielä mikään ongelma, ellei sulla sitten ole lapsia ja haluaisit lisääntyä. Sitten voi olla jo hieman kiire. Mutta mitäs sitä muuten, jos sulla vain natsaa oikea mies kohdalle.
Ja ei sitä kannata ujostella riisuutua! Olet vaan reilusti ja itsevarmasti oma itsesi. Tuskin kukaan vähän alta neljäkymppinen on alusvaatemallin mitoissa, ellei sitten ole oikein himo(harraste)urheilija.
Uskon, että sulla on epävarma olo, jos olet ollut yhden ja saman miehen kanssa koko ajan, niin ei ole hirveästi ehtinyt kokemuksia kertyä. Mutta nyt kannattaa sitten nauttia vapaudesta ja kerätä niitä kokemuksia, jos niitä kaipaat. Sitten voi olla pikkasen vaikeampi kerätä niitä, jos/kun taas on parisuhteessa.
M37
Odottaa ne tosi treenattua vartaloa. Sä voisit aluks ottaa kuvia itestäs ja sitten esitellä niitä baarissa miehille, kun ne tulevat iskemään sua. Saisivat hyvän ensivaikutelman susta. Ota kuvia häpykarvoilla ja ilman, ja kysy mikä olisi heistä mieluisampi. Siitten vaan kasvata karvat takasin, jos pitävät enemmän karvoista. Ihan varmasti toimii tää resepti.
M34
Niin, ja huorataloonko sä olit töihin menossa vai miten se olikaan?
M34
Häpykarvoitukseen; Käy hyvin.
Sängyssä vehtaamiseen; Kunhan on messissä
Epävarmuuteen; Ihan turhaan olet. Anna palaa ja nauti. Silloin nauttii mieskin.
Odottaako M treenattuja...; Ei odota, ja toiseksi sopivasti pehmeän naisen kanssa on ihaninta rakastella. On kokemusta.
Vaikutat hyvältä. Mulla vaihtelee toi et välillä pidän ihan posliinina ja sit parin kk päästä karvanen onkin parempi, eli siis mulla ainakin toi vaihtelee.
Kroppa on ok. Ole aina oma itsesi!
En ole muuten erityisen estoinen, mutta kropan ja nautinnontuottamiskykyni suhteen aika kriittinen.
Kysyin myös tosta tiukkuudesta (oma ketju mutta tähänkin voi vastata), eli olen tiukka mutta lypsäminen ei varmaan onnistu, koska exäni tuli aina TOSI nopeasti, niin en saanut siitä kauheasti harjotusta.. Voiko mies nauttia seksistä ilman että nainen osaa lypsää. Kuten sanoin exäni oli tosi konservatiivinen ja en juuri saanut palautetta.
Ja sitten se suihinotto, miten se tehdään miehelle mahdollisimman nautinnollisesti?
Voin tulla vapaaehtoisesti auttamaan, jos haluat harjoitella etukäteen ennen tositoimia ;)
M38
Ja sitten se suihinotto, miten se tehdään miehelle mahdollisimman nautinnollisesti?
että, aloittelen hyväilemällä ja kielellä kiusoitellen lähestyä kalua, sitten alan hiljalleen käsin ja suun kanssa "lämmitellä" sen juhlakuntoon (tosin tässä vaiheessa yleensä on jo siinä kunnossa). Nuolen varresta, pyörittelen kielellä kärkeä, välillä otan kokonaan suuhun ja kostutan koko vehkeen kunnolla. Samalla hyväilen käsillä koko settiä..Välillä kiihdytän tahtia ja otan kunnolla suuhun nopealla tahdilla, kädet toki mukana hommassa. Sitten taas välillä nuolen vartta, kärkeä..ja taas upotan suuhun..
Yleensä mies ei kyllä kovin kauan kestä tätä touhua, vaan kiihdytän tahdin siihen, että mies tulee..
Näytät, että haluat sitä, ja että se kiihottaa sinua, siitä mies tykkää ;)
Hei,
ketjun aloittaja, ihan kivalta naiselta sä kuulostat. Ihan turhaan olet noin ankara itsellesi, aika harva meistä miehistäkään on missään adoniksen mitoissa. Voin kertoa että iän karttuminen tuo myös meille miehille(kin) aika lailla suhteellisuudentajua sen suhteen mitä naiselta voi odottaa eli ei normimies etsi mitään missinnäköistä pornomallia. Ja voin kertoa että riisuessanne vaatteita rakastelua varten mies on jo niin kiimassa ettei hän enää huomaa mitään vartalossasi olevia ”virheitä” ellet itse nimenomaisesti mene niistä sanomaan hänelle. Tosin tuo kiima huolehtinee siinäkin tilanteessa siitä että hän mitä luultavimmin sivuuttaisi koko jutun päästäkseen itse asiaan.
Mitä tulee karvoitukseen niin sanoisin että kaikki käy. Itse pidän naturellista eli siitä että naisella on ihan luonnollinen, ajelematon häpykarvoitus mutta tämä ei ole mikään iso juttu, muukin kyllä käy. Tärkeintähän on että kumpikin nauttii toimituksesta. Mä itse tykkään ihan perusseksistä, vieläpä useimmiten lähetyssaarnaaja-asennossa. Se on kuitenkin helpoin, naisen ei tarvitse kannatella itseään, mies pysty liikkumaan parhaiten ja jotenkin homma vain luontuu siinä hyvin.
On ihan kiva jos nainen osaa lypsää miestä mutta välttämätöntä se ei ole. Mitä tiukkuuteen tulee, sekään ei ole aina välttämätöntä. Rakastelu voi olla ihan nautinnollista vähemmänkin tiukan naisen kanssa, joku mies saattaa nauttia nimenomaan siitä.
Mutta ennen kuin etsit uuden miehen rinnallesi, niin kysymys sulle: Oletko valmis ottamaan rinnallesi sellaisen miehen jolla on jo lapsi ennestään? Tai joka on jopa YH-isä? Tämä asia kannattaa selvittää itselleen etukäteen koska neljääkymmentä lähestyvissä miehissä alkaa olemaan jo tämmöisiäkin tapauksia. En sano että oikea vastaus olisi juu tai ei, ainoa oikea vastaus tässä on se minkä itse tunnet hyväksi.
toinen saman ikäinen nainen antaa rohkaisua! Anna palaa vaan, nythän sulla on tilaisuus toteuttaa asioita, joista olet aina unelmoinut...
Niinkuin moni muukin tässä on jo todennut, niin ei ikäisillämme miehillä ole niin hirmuisia vaatimuksia naisten ulkonäön tms. suhteen, vaikka näissä nettikeskusteluissa todellisuus saattaakin joskus hämärtyä. Eiköhän ne miehet lähtökohtaisesti ole ihan iloisia siitä, että ylipäätään pääsevät panemaan... ;)
Itse olen myös huomannut, että ulkonäköä ja ns. seksitaitoja tärkeämpää on oma asenne, se että ylipäätään nauttii seksistä, haluaa kumppania intohimoisesti, on kokeilunhaluinen, estoton ja rohkea. Minä ainakin olen näillä eväillä päässyt aika pitkälle.
Sekin vielä kerrottakoon, että jos ihan villiksi meinaat heittäytyä ja harrastaa yhden illan suhteita, niin niissä se seksi harvoin on kovin kummoista (ei tunneta toista, ollaan ehkä kovassakin humalassa jne.). Toki joskus voi käydä tuuria silläkin saralla. Mutta ihanteellista varmaan olisi löytää suht. vakituinen panokumppani, ellei peräti se suuri rakkaus.
Onnea matkaan!
Kiitos uusista, informatiivisista ja asiallisista vastauksista.
Tosta valmiudesta uuteen sitoutumisen, jota nro 14 kehotti miettimään, olen sen miettinyt ja en ole aikeissa sitoutua uudelleen. Alkuun varmaan tulee harrastettua joitakin yhdenkin illan juttuja kun siihen nyt tosi pitkästä aikaa on mahdollisuus, mutta ajatuksena löytää sellainen mies, jolle sopii vakituinen tapailu, mutta yhteen en muuta. Mä haluan nyt itsenäisen elämän. Ja ei mulla kyllä YH-miehiä tai muuten lapsekkaita miehiä mitään vastaan ole, tämä ikä on kyllä ihan realiteettina tiedossa. Mutta tosiaan yhteen en ole muuttamassa, et uusperheilyynkään en ryhdy, mutta kyllä mä sen hyväksyn et miehellä on sitoumukset lapsiinsa jne.
Ja nro 15, ihanan rohkaiseva vastaus naisen näkökulmasta! Mä luulen että mulla on just tota kokeilunhakua ihan älyttömästi kun ex-suhde oli niin konservatiivista seksiä ja itse olen aika halukas kaikkeen..
Ei kukaan odota 4-kymppiseltä trimmiä ja sellutonta vartaloa. Olet sopivan hoikka, mutta ikävä kyllä selluliitti katoaa vain treenaamalla pakara- ja reisilihaksia isommiksi. Urheilullinen kroppa on toki miellyttävä yllätys, mutta ei tosiaan edellytys ainakaan tuoreessa suhteessa. Pitemmässä suhteessa vetelä(vaikkakin hoikka) ulkomuoto saattaa muuttua rasitteeksi.