Tapahtumat

Kun kirjaudut sisään näet tässä ilmoitukset sinua kiinnostavista asioista.

Kirjaudu sisään

Onko 190 euron kuoritakki varmasti parempi kuin 100 euron kuoritakki?

Vierailija
01.09.2010 |

Kommentit (5)

Vierailija
1/5 |
01.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

hyvällä kuoritakilla on paljon käyttöä ja jos se ilahduttaa silmää ja tuo iloa arkeen miksi ei. Laitetaanhan sitä rahaa paljon turhempaankin.

Vierailija
2/5 |
01.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

mutta raja tulee jossain vastaan. Nauroin itsekseni katsoessani lastenvaatekauppaa netissä. Lasten fleecetakeillakin oli jo hintaa 50 eurosta ylöspäin.



Esim. tällä http://www.sisukas.net/components/com_virtuemart/shop_image/product/d0d… , on hintaa 75 €. Kuka olisi maksanut markka-aikaan tuollaisesta 445 markkaa?

Sisältö jatkuu mainoksen alla
Sisältö jatkuu mainoksen alla
Vierailija
3/5 |
01.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

Hyvästä saa ja pitääkin maksaa,

Totta mutta kallis ei välttämättä ole hyvä. Huonosta taas on typerää maksaa paljon. Tietyt merkit takaavat yleensä myös laadun. Esimerkiksi kodinkoneissa Miele on sekä hyvä että kallis. Siemensistä taas ei voi tietää hinnan perusteella yhtään mitään.

Vierailija
4/5 |
01.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

esim. on parempi kuin Icepeak.

Vierailija
5/5 |
01.09.2010 |
Näytä aiemmat lainaukset

..ja vertaa sitten. Esim vesipilari ja hengittävyys on varmaan eri luokkaa. Samoin tutki kulutuksen kestävyys ja lisäksi pestävyys. Muuten hinnalla tai merkillä ei ole merkitystä. Mutta eihän jostain lassiesta voi puhua reiman kans samana päivänäkään, että yleensä se hinta siitä sit nousee mitä teknisempi tekstiili on.

Kirjoita seuraavat numerot peräkkäin: kahdeksan kuusi kuusi